pondělí 12. května 2014

     Jdou po mně.
     Úplně všichni!
     Bubáci, vítr a služka.

     Nemám úplně jasno, který z těchto elementů je nejhorším, i když služka jako taková má mnoho děsivých alternativ, jako třeba služka s kovovým hřbílkem anebo služka s drezurním sedlem, byť tohle všechno hravě převálcuje situace „služka mi intenzivně zírá na chudinku nožičku“. Nicméně pokud se výše zmíněné elementy promítnou do situace „všechny najednou“, pak je na místě zahájit boj o holý život.

     Jako třeba dnes dopoledne, když se přiřítila služka a že honem rychle musíme na jízdárnu, než jí začne pracovní doba.

     Proč bych sakra já měl na pitomou jízdárnu pospíchat?
     Copak jsem masochista?

     Navíc to trubka pekelně nevychytala, protože se přesně minula s Láďou, což v praxi znamenalo, že jsem tam byl v celé jízdárně úplně a nejvíc sám, a nemusím doufám dodávat, že to je to naprosto nejhorší, co může chudáčka koníčka potkat. A bereme-li v potaz, že foukal vítr a všech rozích strašilo, probíhala celá hodina přesně v tomto duchu.

     Pokusů o koncentraci na mně služka spáchala hned několik, jenomže její hlas nebyl v silném větru slyšet a neverbální pomůcky jsem zdařile ignoroval. Na vedení na otěži mám svůj vlastní názor, kterého se hned tak nevzdám, a je otázkou času, kdy služka konečně pochopí, že já se sníženým krkem pracovat nebudu, i kdyby se na pidi služtičky rozkrájela. A tak jsme brázdili dlouhé i krátké stěny jízdárny v různých formách kompromisů, v nichž jsem měl většinou navrch, a když byl konečně konec a na jízdárnu zrovna přicházel Láďa s tankem, padla z jeho strany obligátní otázka „tak jak?“, na což služka popravdě odpověděla „na prd“.

     Ona to tedy řekla trošku jinak, protože je sprostá jako dlaždič, a obdobně probíhala i další konverzace, protože Láďa se zeptal „jak to?“, načež z ní vypadlo „no počasí na prd, jezdec na prd, co víc od takové kombinace čekat?“

     Je od ní milé, že vinu neházela na mě, ale zároveň se nabízí otázka, jestli má tohle oboustranné týrání smysl. Co třeba se na ježdění úplně vykašlat? Zcela jistě bych byl tím nejlepším bílým koníkem na dívání.

     To jen tak k zamyšlení.

     Váš chudáček koníček

WP_20140512_002
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: