sobota 17. května 2014

     Počasí prostě boduje.

     Služka mi hned ráno nezapomněla oznámit, ať si jako nemyslím, že z toho dneska vyváznu, a že si pro mě přijde odpoledne, ještě před večerním nástupem do práce. A že něco málo spácháme na jízdárně, když už tedy Kibicka se závody souhlasí.

     Což o to, naplánovala si to hezky, milá služka, akorát ve své skoro až chorobné organizační posedlosti pozapomněla na důležitý element, kterým je co jiného než počasí. Protože od rána bylo pěkně, po obědě dokonce vylezlo sluníčko a pražilo mi do Bucasky, takže jsem se v ní naprosto noblesně zválel, aby měla služka radost.

     A deset minut před třetí začalo pršet. Tedy ne pršet, nýbrž lít jako z konve, takže když pro mě služka přišla, nevzmohla se na nic jiného než na opakování věty „to jsem přesně věděla. To jsem přesně věděla!“

     Zajímavé.
     Když to tedy až takhle přesně věděla, tak proč si to tak debilně naplánovala?

     Nejhorší bylo, že ona byla ODHODLANÁ, což je ten úplně nejvíc nejhorší stav, kterému může dvounožec podlehnout. Protože když je dvounožec ODHODLANÝ, tak prostě jde jezdit, i kdyby trakaře padaly, takže mě fakticky odvedla do stáje, osedlala a že to třeba mezitím přestane.

     Nepřestalo.

     Jako bílá trubka jsem čvachtal po čerstvě povláčené jízdárně, takže v písku bylo naprosto zřetelně vidět, že rovně fakt nechodím ani na dlouhé stěně, což ve služce evokovalo ještě větší ODHODLÁNÍ aspoň tohle zlomit, když už tedy jezdit šla.

      A kdo se jí prosil? O práci v lijáku?

     V protilehlých rozích jsem zkusil aplikovat odboj typu „já nerozumět řeči tvého kmene“, což jsem asi neměl, protože služka si záhy došla pro tušírku a srozumitelnost tušírky je i v mém případě naprosto nezpochybnitelná.

     Tak jako trochu snahy jsem vyvinul, párkrát po mně zůstala rovná stopa i na diagonále, což lze v mém případě považovat za naprosto excelentní výkon, ale žádné ovace mě na konci práce nečekaly, takže když služce v kapse zapípal budík, preventivně jsem se ho vyděsil k smrti.

     Pípání žere Finy, přece.

     Váš chudáček koníček

WP_20140517_005
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: