neděle 18. května 2014

     Úvodem mého tklivého nedělního zápisku bych rád rozebral význam slova „neděle“.

     Slovo „neděle“ totiž pochází z „nedělat“, což je přesně ten výklad, který služka již několik desítek let bezostyšně ignoruje. Nevím proč, ale služčin týden se skládá z naprosto jiných slov, mezi nimiž se cokoliv byť jen vzdáleně připomínajícího „nedělání“ vytrvale ztrácí a naprosto totožně dopadl i dnešní nedělní (ehm) den.

     Nicméně existují elementy, které si ze služky dělají dobrý den kdykoliv a kdekoliv (což je naprosto v pořádku). Třeba předpověď počasí, která do služky celou boží sobotu hustila, že v neděli bude pršet ráno, dopoledne a po obědě, přičemž odpoledne se mraky roztrhají a déšť pozvolna opustí náš kraj.

      Nevím sice, co přesně se roztrhalo, ale mraky to určitě nebyly. Ve služce intenzivní nutkání něco začít zuřivě trhat cukalo hlavně kolem třetí hodiny odpolední, protože to byla přesně ona doba, kdy mělo přestat pršet. Nicméně déšť služčino káravé hledění k nebesům ignoroval a vesele si pršel dál, což ve mně zažehlo nepatrnou jiskřičku naděje, že mě to osvobodí od práce, protože služka nevypadala, že touží po zopakování včerejší akce „jízdárna ve slabém, silnějším a velmi silném dešti“. Bohužel pro mě se služka nakonec rozhodla, že tentokrát už se jít do haly vyplatí, a tak se o mou nedělní frustraci postarala právě hala.

     Víte jak... Haly žerou Finy. Hlavně ty haly, do kterých chodíte častěji, protože co roh, to potencionální bubák. Naštěstí pro mě jsem v hale nebyl sám, protože původní denní rozkaz z velitelství zněl „vycházka v lese“, a když už bylo osedláno a déšť neustával, nasměrovala služka do haly i rezavou Kabelku. A že Kabelka si s ní aspoň zakrokuje, když už se nedá jít ven, a já že si mezitím odbudu hodinu s Nikčou.

      Tak jako nakonec to až taková hrůza nebyla, protože služka neumí dávat povely z dálky, tudíž nás regulovala pouze v momentech, kdy se nacházela poblíž a to ve formě „na dlouhé stěně naklusej a pak se snad někde potkáme.“ Což se dá přežít, i když na počtu číhajícího nebezpeční to samozřejmě nic neměnilo, protože co si budeme namlouvat, i kapky bubnující na střechu haly žerou Finy. A nejen Finy, nýbrž i rezavé Kabelky!

     Váš chudáček koníček

WP_20140518_003
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: