středa 21. května 2014

     Cítím se pohoršen.
     Jako nic proti pracovním příležitostem, protože zkusit se má všechno, ale vypadám snad já, že jsem nějaký sprostý honácký kůň?

     Já, elegantní lev salónů? Plemene dostihového a ušlechtile arabského?

     Který se krav bojí, ještě navíc k tomu?

     Bohužel moje služka trpí poměrně častým zatemněním mysli, a že prý už jí bylo líto se dívat, jak se skupina dvounohých snaží nasměrovat stádo jalovic do prostoru jim vyhrazeného, protože jalovice měly naprosto jinou představu o tom, kde budou trávit svůj čas.

     A že prý bychom jim pomohli pomoci, jakože lidem, nikoliv jalovicím, což je přesně ten hovězí nápad, který se může vylíhnout pouze v hlavě mé služky. Navíc služka nelenila a vtáhla do týmu i Moniku, a že když jsem bílý a čtyřnohý, že by se mě stádo jalovic mohlo chytnout a že by pak možná i za mnou bez odmlouvání šlo, coby celek. A Monika že by to mohla jistit zezadu.

     Což o to, jalovicím jsem se očividně líbil, protože jakmile mě spatřily, tak ihned hurá ke mně, akorát že tempem, které ve mně zrovna velkou důvěru nebudilo. Navíc já mám jasno, co se týče mého žebříčku nejděsivějších elementů: první jsou pštrosi, za nimi lamy a poté krávy. A jalovice je vlastně kráva, takže jsem na panický úprk měl morální právo a naprosto mě nezajímalo, že služka to vidí jinak. Prostě krávu maximálně na dva metry, blíž jedině přes mou mrtvolu!

     Pár minut to vypadalo, že ze mě mrtvolu udělá služka, protože ta se naopak snažila vehementně plnit rozkazy udílené Monikou, jakože „dopředu! Ještě! Otoč tu krajní víc doprava!“, které jsem já ale v samém základu těžce bojkotoval, protože se přece nenechám sežrat. Dobře, jsem ochoten metr a půl od krávy cválat, ale naprosto se neztotožňuji s myšlenkou snažit se ji donutit měnit směr, nebo se jí nedejBože postavit do cesty a sjednávat si hmotnostní jasno. Prostě vůbec!

     Když o pár hodin později služka vyprávěla Ondrovi o průběhu akce, lámal se smíchy v pase a že prý nám příště se Skipem ukážou, jak na to.

     Za sebe doufám, že tomu nikdy nebudu přítomen ani já, ani služka. Protože tohle se učit vážně nehodlám!

     Váš chudáček koníček
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: