neděle 25. května, pondělí 26. května a úterý 27. května 2014

     Usoudil jsem, že nechat si nadále nadávat kvůli titěrnému extempore v rámci sobotní dopravy na závody je už neúnosného charakteru a vyrukoval jsem s vlastním scénářem.

     A to „bolí mě chudinka nožička“ a „za to můžete vy!“

     Protože tohle je totiž jediný komunikační kanál, který na dvounohé funguje. Hlavně na služku, která mé bolavé nožičky řeší víc, než je zdrávo, a jelikož jsem chytrý kluk, patřičně jsem si ošéfoval i tuhle skutečnost. Koneckonců kdy jindy vytasit bebíčko, než v době, kdy služka má volno a není tudíž přítomna?

     Ona by na mě totiž určitě poštvala doktora, zrůda, a ten by se mi na chudinku nožičku díval, což je přesně to, čemu se od samého základu své existence snažím vyhýbat, protože to strašně bolí. Přitom Monice na omrknutí situace stačilo pár minut. A místo, aby zavolala doktora, mě moudře přihrála do ručiček dětičkám, aby se mnou šly stát do vody a to bylo fajn, i když vodu jinak nesnáším.

     Každopádně neschopenka výborná, o tom žádný pochyb. V pondělí jsem sice už nenapichoval, ale celé tři dny jsem sedlo neviděl ani z dálky a zasloužené volno jsem si užíval hezky ve společnosti Béruš na pastvině a celá služka s celým ježděním mi mohla vlézt na hrb (kdyby ovšem byla přítomna a kdybych já nějaký hrb vlastnil.)

     A tak to má být!

     Váš chudáček koníček
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: