čtvrtek 29. května 2014

     Kam nemůže čert, tam postaví halu.

     Asi opravdu nemám rád haly, ale doposud jsem nevydumal, jak s tímto problémem naložit tak, aby výsledek byl alespoň uspokojivý.

     Z pohledu dvounožců však uspokojivé nebylo počasí. A služka než aby se zachovala moudře a zvolila alternativu „tak vyzkoušíme až zítra, jestli bílej bude pod sedlem pokulhávat“, mě tradičně zradila a že prý půjdeme do haly.

     Tušil jsem, že chodit tři dny bez zakulhání se obrátí proti mně, ale že až takhle?

     Hrůza.

     Ale tak jako dal jsem to, bez ztráty kytičky. Naštěstí jsem v hale nebyl sám, protože pod sedlo dnes musel i Béruš, neboť i v jeho případě se jednalo o vyzkoušení, jestli je již naprosto v pořádku, po dubnovém úrazu, akorát že on měl situaci kapku lepší, protože si hezky chodil v kroku a nosil malou holčičku.

     Já jsem nejdřív musel klusat na úplně zahozené otěži, aby si služka byla jakože úplně jistá, že fakt chodím čistě, což bylo fajn. Akorát že moje radost netrvala dlouho, protože služka během těch pár koleček samozřejmě nepochopila, že tohle je přesně ta varianta práce, která mě neomezuje ani nepobuřuje. Mohl jsem si krásně otáčet hlavou, kam chci, vyvracet krk a vůbec všechno to nebezpečí okolo mě bravurně monitorovat! Zkrátka to nemělo chybu, a opravdu nechápu, proč jsou dvounožci proti tomuto způsobu chození pod sedlem tak těžce zaujatí.

     Služka si mě posléze vzala na otěž a počala s týráním. Nejprve v kroku, abych si prý osvěžil přilnutí v souvislosti se snižováním krku, a i když jsem se ze všech sil tvářil, že nerozumím řeči jejího kmene, stejně mi nedala pokoj a tak mi nezbylo než rezignovat. Z kroku jsme plynule přešli do klusu, a co ještě hůř, žádný cval se nekonal, což považuji na národní zradu. Jediná zábava mi byla upřena!

     Navíc když měli Béruš s Melem hotovo a chystali se z haly odejít, služka mi nedovolila odskočit a panicky se řítit za nimi, a to už jako fakt bylo přespříliš.

     Na tohle moje psychika opravdu není stavěná!

     Váš chudáček koníček

WP_20140529_001
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: