pátek 30. května 2014

     Služce bouchlo kolo.

     Tedy vlastně jí ne, protože se jednalo o kolo, které patří cvičitelce. A o to víc je to vtipné, protože služka si velmi nerada půjčuje cizí věci, i když jsou jí nabízené. Koneckonců sama cvičitelka jí to nepřímo nařídila, ať si to kolo vezme, aby jí náš transport z noční pastviny na denní netrval minut patnáct, že takhle to zvládne za pět.

     Tak jako pravdou je, že za námi služka přijela za pár minut, místo za čtvrt hodiny pěškobusem, to se jí upřít nedá. I cesta ke stáji probíhala kapku rychleji, protože tím, že jela na kole, jsme já a Béruš museli jít svižně, nikoliv oblíbeným plazichodem, jemuž služka ráda přezdívá „spí už hračky… Spí už celý svět“. Akorát s tím, že se ozve rána, jako když vystřelí, služka nejspíš nepočítala, a nakonec stejně musela třetinu trasy jít po svých a ještě vláčet kolo, mě a Béruš, protože nás mrtvé kolo po „výstřelu“ samozřejmě žralo úplně nejvíc.

     Tak aspoň že se odpoledne nemuselo do haly. Nejdříve jsme do malého obdélníku statečně vešli v počtu čtyři, kromě mě a Mela ještě i dva tanky, a krátce poté, co Štěpánka z pozice pobaveného diváka prohodila něco ve smyslu „no to jsem na vás zvědavá, jak se tam všichni pozabíjíte“, Lucka s Melem odešli vedle na velkou jízdárnu a posléze tam služka navedla i mě.

     Přitom já jsem žádnou kolizi nezapříčinil!

     Naopak jsem se choval velmi obezřetně, a kdykoliv kolem mě cválal tank, okamžitě jsem před ním uhýbal, a občas i dobrých deset metrů před ním, což se služce zrovna nelíbilo a že prý radši půjdeme někam, kde si budu já všímat hlavně jí, nikoliv všeho, co zrovna kolem mě kluše anebo cválá.

     Škoda. Takticky totiž můj plán neměl chybu.

     S Melem jsme se na velkém kolbišti už v pohodě vešli. Zpočátku jsem zkoušel nahazovat turbo, protože na mě to chvílemi působilo, že mě služka navádí na překážky, ale bohužel se nic neskákalo, a co ještě hůř, služka se zaměřila na přechody. A to je vopruz.

     Prostě mám těžký život.

     Váš chudáček koníček

WP_20140528_002
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: