úterý 1. července 2014

     Mé modlitby vyslyšeny nebyly.

     A to jsem se tak snažil!

     Přitom já paní doktorku moc dobře slyšel. Moc dobře, jakože úplně dobře! Přece říkala, že když obtíže nezmizí, mají mi servírovat Danilon plných deset dní, a že když ani to nepomůže, tak RTG, aby se vidělo, co přesně moje dobrá kámoška bodcovka vyvádí.

     Jako je pravdou, že Danilon už nežeru, a výjimečně ne proto, že bych ho zdařile bojkotoval. Služka je zrádkyně nejzrádkyňovatější a přidávala mi ho do nějaké velmi chutné směsi, které mi ale dávala fakt jenom hrstičku, takže nebyl čas se patřičně rozmyslet, jestli tohleto žeru nebo nežeru, protože jsem to mezitím měl sežrané. Navíc jsem nic jiného potom nedostal, což bylo pěkně sprosté, takže tuhle taktiku si v rámci příští neschopenky vyprošuji.

     Ale zpět k mému kulhání. Zřejmě zde nastal zádrhel, protože kulhat jsem zapomněl po třech dnech, ale tam mě chránilo používání analgetického Danilonu, a když mi vysadili i ten a nekulhal jsem, podepsal jsem si nad sebou ortel.

     A kozlovat před zraky dvounožců v té směšné malé ohrádce, do které mě zasadili, jsem asi také neměl.

     Tohle jsem prostě moc dobře neošéfoval, rozhodně ne dle svých představ. Sedlo na mě služka vytasila už včera, s absolutně pitomou výmluvou, že boss říkal, že to máme zkusit, dvacet minut na jízdárně s lehkým zaklusáním.

     Budu muset urgentně s bossem hodit řeč, protože takhle to dál nejde. Já snad rozhoduji o tom, jestli chci anebo nechci kulhat, a ne že mě po týdnu volna vytáhnou na jízdárnu a testují jako nějakého laboratorního králíka! A ještě k tomu v jiné jízdárně než ostatní, protože Béruš, Mel, Čury-mury a hnědá Kabelka byli vedle na velké, zatímco já byl sám a opuštěn na malé, a to se mi vůbec nelíbilo. Byl jsem k smrti vyděšený, protože za rybníčkem na pískovišti bylo hlučno, ozývalo se odtud výskání a pořád se tam něco hýbalo, což je přesně to, co žere Finy, a já nesnáším, když něco žere Finy a jsem na to úplně sám!

     Váš chudáček koníček
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: