neděle 6. července 2014

     Jestli si služka myslí, že v tomhle pařáku budu makat, tak to se fakt šeredně plete.

     A vůbec mě nezajímá, že kvůli mně si zorganizovala práci tak, abych pod sedlo šel až navečer, nikoliv přes den, protože navečer se má večeřet a jít na noční pastvinu, nikoliv šaškovat na jízdárně!

     A tak jsem s ní hravě vyběhl, tedy obrazně, protože běhat se mi dneska fakt nechtělo. Trubka si totiž na velké jízdárně postavila tři křížky, jakože budeme cválat a cválat a cválat a v rámci cválání si nárazově hopneme, protože ve středu už bych měl mít skokovku, tak abych si oživil skákací svaly. Jenomže když ony křížky žerou Finy a to je vám takový oříšek... Zapeklitý, doslova.

     Tak jako trošku jsem se snažil, když se cválalo. Cválám rád, akorát že ne v teplotách atakujících tropy, a nějaké služčiny poznámky, že musím umět pracovat i ve vedru kvůli závodům, mě absolutně nezajímají. Cval jsem děsně nenápadně rozkládal, čímž jsem zároveň rozkládal i služku, byť jen psychicky, a neméně nenápadně jsem se směroval ke stáji, ze které na mě chápavě civěli kolegové, toho času v chládku a stínu a u hromady sena.

     Život opravdu není spravedlivý. Ale tak aspoň že mi paní hlídačka nabídla třešni, když šla kolem, a to i za cenu, že bude mít oslintanou ruku. A co bylo extra milé, služka žádnou třešni nedostala, protože služka není hezký a roztomilý malý bílý koník a žádnou třešni si tudíž nezaslouží.

     Cválání přes křížky se nakonec nekonalo, neboť služka správně usoudila, že dnes fakt nemá smysl se o cokoliv podobného pokoušet, a že si po krátké pauze zkusíme kousek drezurní úlohy na srpnovou všestrannost. Že na žádný kousek drezurní úlohy opravdu nejsem zvědavý, jsem jí dal najevo ihned, takže to po vlnovce o třech obloucích milá služka vzdala a šli jsme se projít na pastvinu, obejít plot a podívat se, jestli je všude voda.

     A vůbec ji netrápilo, že řvu a volám na kolegy a že jsem frustrovaný, že se mi nikdo neozývá.

     Je krutá.

     Váš chudáček koníček

WP_20140706_003
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: