středa 9. července 2014

     Služka se pochlapila.

     Tedy ve smyslu počinů, nikoliv fyzicky, neboť vzato do detailu, měla dnes do pravého chlapa hodně daleko. A tak trošku i díky mně, ale na svou obranu bych rád podotknul, že po až takhle dlouhé terénně cválací absenci jsem na decentní exces měl plný nárok.

     Tedy na trošku víc decentních excesů.

     Tedy na trošku víc až tolik ne decentních excesů, protože když ze mě služka slezla (lépe řečeno ztekla dolů), vypadlo z ní akorát „ženy, ty vole, to jsem se zase jednou… Svezla…“

     A strašně mě pomlouvala, oběma ženám, tak doufám, že jí to Kibicka s Lucy nevěřily, protože téměř nic z toho, co jim tam vehementně líčila, samozřejmě nebyla pravda.

     Předně obvinění, že jsem si s ní těžce vytřel zadek. Proč bych sakra něco tak nechutného, jako je vytírat si zadek vlastní služkou, dělal?

     Nebo snad jsem já mohl za to, že dvě stě metrů od stáje musela seskočit a jít přede mnou po svých až k ohradě, když jsem jí dal jasně najevo, že TAM já nejdu, protože tam žerou Finy?

     Kdyby ji aspoň zajímaly mé důvody či stav mého pohnutí. Kdyby se laskavě pořádně podívala do všeho toho křoví, co kolem nás bylo. Kdyby se snažila pochopit, že jakýkoliv pohyb směrem od ostatních je za všech okolností špatný přístup!

     Ale ona ne! Ona si bude furt mlít to svoje a nutit mě porušovat veškeré bezpečnostní zásady chudáčků koníčků. A když jsem naznačil, že se můžu klidně postavit na zadní, v rámci zachování rodu, tak slezla, srabka, místo abychom si to vyříkali v pozici jezdce a dopravního prostředku, jak se sluší a patří.

     Nicméně pohled na osm set metrů posekané a sklizené louky, do které dva dny pršelo, a která byla naprosto ideální pro rychlou práci, mě nadchl. A ne málo, s čímž úzce souvisel sled událostí, který poté nastal a který služka shrnula do věty „tak sto metrů jsem ho měla pod kontrolou, pak už asi spíš ne“. A podobně probíhala i opravka, tedy druhý pokus, jehož účelem mělo být „cválat na levou nohu až nahoru“. Což jsem do puntíku splnil, akorát že v kapku jiném tempu než požadovala služka, že prý na parkury stačí 450, nikoliv 600.

     Je blbá.

     Váš chudáček koníček

WP_20140709_001
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: