neděle 2. listopadu 2014

     Není krásnějšího pocitu, než když venku řádí sluníčkově laděné babí léto, které je služce absolutně naprd, když se smí na svého chudáčka koníčka jen dívat (a to ještě sporadicky).

     Prostě paráda!

Stejně jako včera se milé počasí předvedlo v plné polní, což pro nás znamenalo vyhřívání houstnoucích kožichů v poloze tráva ležmo a pro naše milé majitele zvýšenou těžbu a donášku vody, protože jak nám je v chlupech vedro, pijeme jako duhy.

     Jakože i já piju, hodně. Služka mi to sice až tak úplně nevěří a chodí se dívat zblízka, jestli tu vodu skutečně polykám a po nasátí ji nějakým tajným východem nevypouštím ven, jak sama sobě své nechutné šmírování ospravedlnila, ale já se jejími trapnými konspiračními teoriemi rušit nenechám a klidně před ní vyžahnu i pět litrů naráz.

     Že prý světový rekord, u bílého koníka, a že si to žádá zápis.
     Je blbá.

     Nicméně dnes jsme měli na pastvině božský klid. Žádné bouchání, vrtání, sekání či nadávání na Kelty, protože právě keltské národy se významně podílely na zdejší krajinotvorbě. Právě nad jejich znamenitými kamenitými mozaikami služce pravidelně dochází dech, když se pokouší do země vyvrtat díru a dvacet čísel pod hlínou najde bravurně seskládaný kamenný val. A že prý jí to určitě udělali naschvál a určitě se děsně bavili nad představou, jak nad tím za čtyři tisíce let bude nějaká služka zuřit.

WP_20141102_001

     Asi mám rád Kelty. Sice nosili na přilbách rohy, a toho já se bojím, ale jinak sympaťáci, ty fígle s kameny se jim fakt povedly. Přináší to kvantum výhod, včetně skutečnosti, že po vyvrtání tří děr do kamenných keltských valů jsou služky zralé maximálně tak na odchod do věčných lovišť, než na ježdění.

     I když tohle se mě stále ještě netýká, protože já mám od paní doktorky přikázáno být mustang, a to lidskému oku nespatřitelný, s čímž jsem si dal patřičně záležet.

     Služka bude zítra ryčet blahem, až uvidí můj nejnovější bláto přeliv.

     Váš chudáček koníček
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: