středa 26. listopadu 2014

     Severní vítr je krutý.
     Což služka pochopila zhruba sto metrů od stáje, kdy usoudila, že těch vrstev na sobě asi fakt má málo, ale že prý se už vracet nebudeme, protože bychom vycházku za světla nestihli.

     Špatný přístup!

     Měla s okamžitou platností uznat, že hazardovat s vlastním zdravím je pro její osobu nepřijatelné, oba nás otočit, vrátit se do stáje a na nějakou trapnou vycházku se vykašlat. Jako ne, že bych nebyl rád, že ven nejdu sám, protože služka sem tam usoudí, že Amík má roupy a vezme ho s námi na vodítku, ale co si budeme namlouvat: lepší než vycházka s Amíkem je vůbec žádná vycházka.

     Amík je v tomhle směru vysmátý. Iva v říjnu přišla třikrát a po změně času na ten o hodinu světla kratší se neukázala, takže Amík spokojeně kyne a sedlo vidí, akorát když zatáčí k sobě do boxu, protože ho má pověšené na stojanu naproti boxu.

     Což není spravedlivé!

     Stejně jako skutečnost, že všude okolo dnes byly spousty, ale opravdu spousty mrtvých lidí, takže jsem byl patřičně obezřetný a snažil jsem se mít tuto neutěšenou situaci pod kontrolou. Což nebylo snadné, protože po každém přidupnutí a výstražném odfrknutí jsem dostal od služky WARNING, a že prý jestli začne poskakovat i Amík a bude se jí chtít z vodítka vytrhnout ve snaze začít utíkat, že nás zmlátí oba. Že prý ona má zmrzlé ruce a otěže s vodítkem se jí už tak drží dost špatně.

     A to je snad náš problém?
     My se snad dožadovali jít funět do kopce ve větru, který zahání i polárníky?
     My jsme snad škrábali kopýtkem na futra stáje, že když nepůjdeme pro sedlo, že naše existence pozbude smyslu?

     Čím méně je odpoledne světla, tím morbidnějšími technikami služka manipuluje, a už se mi to vážně přestává líbit.

     Váš chudáček koníček

WP_20141126_016 WP_20141126_013
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: