pátek 5. prosince 2014

     Názorná ukázka „Jak na to!“ v podání borce Amíka služku evidentně neuspokojila.
     Mě však ano, a ne málo.
     Bylo to… Impozantní, přinejmenším.

     Ale popořadě.

     Kromě služky dnes přišla i obě Áčka s Petrou, a bylo to právě menší Áčko, které na služku vyrukovalo s návrhem, že když nás je tolik, tak že by s námi na vycházku po silnici mohl i Amík. A služka vyměkla poměrně rychle, ale že má takové nějaké, skoro až nejapné, tušení, že s Amíkem budou problémy.

     A v podstatě to vystihla přesně, i když já bych to coby „problémy“ nespecifikoval. Amík se choval velmi spořádaně celou cestu až ke Klárce, dokonce nebral ohledy na problémy mé, protože v Dolíku je spousta nových věcí, které prokazatelně žerou Finy, a i když jsem šikovný kluk, nestíhal jsem Amíkově tempu a ještě do toho hlídat celou skupinu před bubáky. Bylo to stresující, a když jsme dorazili ke Klárce a Amík uviděl Matesa, došlo přesně k tomu, co služka předpověděla.

     Takže za to vlastně může ona, protože to ona si to předpověděla!

     Přitom o nic zásadního nešlo, proběhlo naprosto standardní měření dvou osobností, akorát že Amíkovo ego za sebou vláčelo menší Áčko, a to se služce nelíbilo. A protože nestíhala korigovat obě hnědá ega naráz, tak Amíka z akce odvelela, a že Amík na nás počká u Klárky ve stáji, než se z vycházky vrátíme.

     Že borec Amík pojme „čekání“ velmi specificky, asi úplně nečekala, takže když jsme za hodinu přišli a přivítal nás hřebčí řev plus stručný popis, čím vším, skrz koho a jakým způsobem Amík zkusil projít, i jak se pokoušel skrz podlahu prohrabat až do Austrálie, vypadlo ze služky akorát „a mělas vzít lopatu, obrátit ji vzhůru nohama a tou širší částí ho majznout přesně doprostřed čela!“

     Což by Klárka samozřejmě nikdy neudělala, protože Klárka rozumně smýšlející člověk, nikoliv primitiv stavící svou dominanci na lopatě, protože lopata (a to nikde neříkejte, protože tohle je Amíkovo tajemství!) žere borce Amíky ze všeho nejvíc na světě.

     Každopádně ať už si o Amíkově šedesátiminutové estrádě služka myslí cokoliv, na mě to udělalo DOJEM. Věčná škoda, že jsem u jeho stájového a jistě působivého představení nebyl přítomen, zajisté bych si odnesl velmi důležité poznatky.

     Tak třeba příště. I když něco mi napovídá, že na tuhle vycházku služka brát Amíka už asi nebude. Což je škoda.

     Váš chudáček koníček

WP_20141205_002
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: