sobota 6. prosince 2014

     Co jiného by moje služka o víkendu mohla vyhlásit, než pracovní sobotu.
     Trapnou pracovní sobotu, která se původně měla týkat nás všech.
     Ale milosrdenství a štěstí stálo při nás!

     Cílem brigády bylo odstranění všech napadaných stromů do ohrady, protože celková bilance se ještě trošku navýšila i v pátek, a tak k nám naběhla skupina pracantů, kteří sice s sebou měli motorovku, ale bez mrkve.

     A co si budeme namlouvat, návštěva bez mrkve má pro nás naprosto stejný význam jako návštěva žádná, a na dosah jsme se přišourali až poté, co najatý brigádník zaseknul pilu do velmi vzdorovitého kmenu a nešla mu vypáčit ven. Od té chvíle totiž již bylo na co se dívat, to už služka běhala sem a tam a přinášela různá nářadí, většinou tupá a doprovozená alibistickou výmluvou „jsem holka a nesmím to mít moc ostré, protože jinak si akorát tak něco uříznu“, což byl samozřejmě kec, protože služka kecá ráda. Na dolování pily z kmene jsme se přišli se zájmem podívat co nejblíže, protože jsme mohli s lehkostí předstírat, jak žereme větvičky popadaných stromů, a hlavně už bylo nad slunce jasné, že pod sedlo dnes zcela určitě nepůjdeme, protože služce při tahání monstrózní smrkové větve z dolní ohrady ruplo v zádech, a od té chvíle byla částečně invalidní.

     Co víc si může chudáček koníček přát!

     Kmeny se nakonec podařilo přesunout z dráhy ohrady, načež služka velmi moudře usoudila, že dnes se na víc, než na nakrmení nevzmůže, a fakt že jo. Nanosili nám s Frostem seno, vodu, naservírovali večeři, a slehla se po nich zem.

     Krásná práce!

     Váš chudáček koníček

WP_20141206_013
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: