sobota 27. prosince 2014

     Mrzne.

     Z hlediska předpovědi počasí nic, co by se vymykalo normálu, protože mrznout mělo. A vlastně mrzlo již včera, a tím spíš nechápu míru služčina pohoršení, když nás přišla odpoledne obsloužit.

     I když ono ji ani tak nekonsternovalo počasí samo o sobě, jako kanystry plné vody, které ze včerejška zůstaly bez valnější asistence odložené u nás na pastvině. Teplá deka, k těmto účelům nahoře skladovaná, toho času přehozená přes bidlo vedle napajedla, se trapně nesesunula dolů a neobmotala kanystry, takže se stalo co?

     Zmrzlo to.

     Zmrzlo to tak, že z toho nešla vyždímat už ani kapička vody, a co bylo ještě vtipnější, služce na nanošení vody zbyly jen dva maličké a dva střední kanystry, protože ve všech ostatním byl led. A i ty byly zmrzlé, protože se samy nevyklepaly ani neotřely, od vody, a už dlouho ze služky nelétalo tolik sprostých slov, protože potřebovala být někde na sváteční sešlosti, a kvůli téhle šlamastice neměla šanci to stihnout na jeden zátah. A tak jí nezbylo než s námi honem seběhnout do stáje, zaběhnout si na sváteční rodinnou akci, a posléze pospíchat zpátky péči o nás dotáhnout do zdárného konce, včetně vyvezení vody.

     Takže máme z pastviny centrální sklad ledu, ale moc nejásejte, služka je děsně lakomá a žádný nikomu nedá, tím jsem si jistý.

     Nicméně jednu výhodu ledová šlamastika přinesla. Nemuseli jsme pod sedlo!

     Váš chudáček koníček

P1000066 P1000061 P1000063
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: