pátek 2. ledna 2015

     Služka se asi fakt modlila poctivě, protože sníh mizí před očima.

     A samozřejmě vyhrožovala, všechno jsem slyšel. Jakože ať si příznivci sněhu nemyslí, že z toho vyváznou tak snadno, protože jakmile ona nakove s podložkami proti nášlapům, nespadne už z nebe ani vločka a bude po sněhu definitivně veta.

     Vyhrožovat, to by jí šlo. Ale přinést mi mrkev…

     Faktem je, že ten sníh je vopruz, ale má vůbec smysl připomínat, že nejlepší by bylo žádné pitomé podkovy nemít? Protože žádné podkovy zaručují žádnou práci pod sedlem, což je přesně ten model, o který stojíme.

     I když, kdo ví. Amík je bos a makat musí také. A vůbec se mi tyhle nové člověčí móresy nelíbí, notabene jejich zhoršující se tendence.

     Od dnešní vycházky nás zachránilo počasí. Tedy ani ne tak počasí samo, jako spíš předpověď, která vyhrožovala deštěm, a to jakože celodenním. Faktem je, že radar to ukázal velmi přesvědčivě, jak se na nás potutelně plíží studená fronta, a pršet skutečně začalo v momentě, který předurčila předpověď. Ale realita nakonec byla taková, že pršelo jen dopoledne, zatímco předpověď nejintenzivnější lijáky slibovala po polední, kvůli čemuž služka zrušila ježdění.

     Paráda!

     Pršet nepršelo, ani pršet už nemělo, a my nikam nemuseli. Co víc si přát?

     Váš chudáček koníček

P1000182
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: