sobota 3. ledna 2015

     Počasí rulezz, aneb jak služce radost vydržela pouhý jeden den.

     Tedy co se týče sněhu. Tedy vlastně co se týče nesněhu, protože dnes naopak sníh padat začal a docela se s tím nemazlí.

     Služce na vztek!

     Služka místo odpoledne přišla dopoledne, že prý potřebuje odjet, a tak jsme jí nachystali nahoře na pastvině malé překvapení, v podobě totálně rozbourané ohrádky, takové té mobilní, která nás odděluje od sena nachystaného na další den. Služka totiž, místo aby všechno seno rovnou přidělila nám, tak vždycky servíruje to včerejší, většinou opršené, osněžené, omrzlé a vyfoukané větrem, že prý když to nebude přímo hned z balíku, že nebudeme tolik kašlat.

     Idea romantická, ale ani ta nic nemění na principu, že tak jako tak je to NAŠE seno, a tudíž si s ním my můžeme dělat, co uznáme za vhodné. A tak jsme nejdřív vybrali to chutné z večerního přídělu, a poté jsme se odebrali zkoumat seno rozházené na plachtě, které sice bylo v zakázané zóně za páskou, ale to nám nevadilo. Nerad bych působil jako práskač, ale Amíkovi se kreativita opravdu upřít nedá, umí mistrovsky vzít pásku do huby a vyvléknout ji ze sloupku, opravdu precizně odvedená práce.

     Jako služka každý den vytrvale vyhrožuje, že do toho pustí proud, aby Amíkovi sklaplo, ale to ona neudělá. Ona ví, že nechat chudáčka koníčka dostat elektrickou ránu, když je všude kolem vymrzlý tankodrom, není košer. Chudáček koníček by mohl kvůli ráně elektrikou uskočit a zlámat si nohu, protože jak jsme si to krásně rozčvachtali, tak to stejně krásně zamrzlo a minimálně do půlky května s tím určitě nic udělat nepůjde, takže být na služčině místě, s okamžitou platností bych přestal cokoliv plánovat, co se týče práce pod sedlem.

     Natož do nás pouštět elektrický proud!

     Podtrženo sečteno, řvala, služka. Že jsme dobytkové, že máme hafo sena v obou bednách, což byla lež jako věž, protože v té vzdálenější bylo seno předvčerejší a to se nepočítá! A i s těmi dobytky to přehnala, protože hromádek bobků jsme jí do toho rozloženého sena udělali jen pět, nikoliv obligátních patnáct, a ona místo aby za to byla ráda, tak na nás řve. Trubka.

     Váš chudáček koníček

P1000204
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: