pátek 21. ledna 2011

Den se služkou, trapně přijela před polednem, spolu s Hankou.

Jako trubka jsem stál u plotu a čekal, kdy přiletí mrkev, ale ona si navážela bobky ze zahrady na vozík a bílý chudáček koníček vykukující zpoza planěk ji vůbec, ale vůbec nezajímal. Je nejen blbá, ale i slepá.

Až když přišla blíž, jsem se začal aktivně věnovat senu, ale na to také nebrala ohledy a odvlekla mě do stáje. Že se venku ženili všichni čerti a kromě sněhu padaly i kroupy a dul „Severní vítr je krutý“, ji opět nezajímalo a že prý musíme ven, dokud se v terénu pracovat dá.

A ono se dalo, byla to docela bžunda. Samozřejmě jsem všechno extrémně řešil, protože po téhle samé cestě jsem šel teprve počtvrté, ale dneska bez přidupnutí. Služka v hloubi duše doufala, že stejně jako minule vyklenu a ponesu ji i během pokusů o „kruh“ a „rovně“ hřbetem, ale zase takový magor nejsem, abych jí dával pokaždé to, co chce ona. Koneckonců na začátku byla jen mrkev, na podporu slinění, a co si budeme povídat, banán je banán, a banán tentokrát nebyl.

Ale jako snažil jsem se. Dvoucentimetrová vrstvička nového sněhu zabránila zmrznutí, takže terén byl ideální, a když služka trvala na kruzích, chvílemi jsem ji i nosil. Ale v mezích normy, protože osvalený ještě úplně nejsem, a když jsem začal tahat do ruky, donutila mě už jen jednou zacouvat a pak hurá, padla.

Zpátky jsme šli okolo lesa, ale z druhé strany, a to už jsem věděl, že mi možná dovolí zacválat. A také že ano! Zpočátku to bylo trošku nekoordinované, protože ona trvala na tempu 350, zatímco já se systematicky propracovával k 500, jenomže čúza mě pak vzala zpátky a nepomohl ani zákeřný útok srny zleva. Sice jsem prudce uskočil a nabral tempo 600, ale služka to ukočírovala, a to i přes fakt, že mi pár vteřin viděla do nitra nozder. Ono bez toho martingalu jde perfektně vyvrátit krk, akorát že to nemá dlouhé trvání, protože bez martingalu je tlak ruky na udidlo silnější, než s ním.

Ale tak proběhl jsem se. A byl jsem za to velmi rád.

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: