pátek 9. ledna 2015

     Totální obleva.

     A kdyby jen ta, protože spolu s ní do našeho krásného kraje dorazil i vichr z hor, a s vichrem z hor, jak je jistě známo, přichází i veliká švanda.

     Protože když hodně fouká, všechno žere Finy!

     Nejsem si jist, jestli bylo úplně dobře taktické hned ráno přivítat majitelku Amíka takovým galopem, že ani světlo nám nestíhalo. Není se čemu divit, protože po tolika týdnech, kdy půda byla zmrzlá a pohyb na ní byl spíš očistcem, už jsme museli vypustit ventilky, a to naprosto v plné polní, takže s kozlováním, uskakováním, kopáním po sobě a vývrtkami ve vzduchu.

     Což je samozřejmě naprosto v pořádku, protože jsme koníkové, nikoliv křečkové.

     Co už samozřejmě naprosto v pořádku není, byla skutečnost, že majitelka Amíka celé ranní krmení, které proběhlo v nemlich stejné koncepci jako uvítací trysko-hry, ve full verzi nahlásila služce. Když pominu fakt, že žalovat se nemá, protože žalobníček zvoneček, postavil si domeček, jsme se ocitli v ne zrovna optimální pozici „já ti dám, ty syčáku bílej, že ti bez podkov nejde chodit“, z čehož pramenila i hrozba práce pod sedlem. Přece jenom ještě včera jsem měl perfektně našlápnuto (doslova) na minimálně týdenní volno, protože nutit chudáčka koníčka pracovat s neošlapanými kopýtky se nemá, ale to by chudáček koníček ráno nesměl předvádět tryskací manévry.

     Nu což, stane se.

     Nakonec nás od práce zachránil vichr z hor, protože služka nechtěla riskovat, že na nás někde něco spadne, nebo že budeme z větru dělat větší problém, než jakým doopravdy je (jako kdyby zrovna ona věděla, jak strašně nebezpečný vítr dokáže být, protože v něm nic neslyšíte a neustále na vás posílá různé létající věci a těch já se bojím!).

     Ale naservírovat nám v pátek večer dožránky, to si fakt mohla odpustit. Jako kdyby toho sena ještě nebylo do jara dost!

     Váš chudáček koníček

P1000258 
P1000254
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: