sobota 10. ledna 2015

     Služčina ranní instrukce zněla jasně: chudáčky koníčky uklidit pod střechu!
     Aby si v útulné a pohodlné stáji hezky odpočinuli.

     Protože liják protkaný orkánem fakt nic moc. Kdyby si počasí ty živly aspoň nějak kloudně rozplánovalo, třeba „dvě hodiny budu pršet a pak pustím vítr, aspoň koníkům deky rychleji uschnou“.

     Ale takhle?

     Faktem je, že majitelka Amíka ohlávky popadla a statečně vyrazila za námi nahoru, ale ve finále jí to k ničemu nebylo, protože nás neměla kudy dostat do stáje. Ale za to může služka, protože to ona včera bezostyšně hlásala, že stromy by padat neměly, když všechno, co bylo jakkoliv náchylné, polámala v prosinci ledová kalamita.

     A neměla pravdu, trubka. Strom, který se zřítil přes úvoz, zatarasil jedinou možnou cestu, protože ze všech ostatních stran nás obklopuje soused a jeho ohradníky, a boční strany vedoucí do lesa jsou pro změnu udělané tak, aby odolávaly pokusům se dostat dovnitř/ven.

     To zase služka byla jednou pečlivá!

     Nejhorší bylo, že jak majitelka Amíka vyrazila nahoru za námi bez nákladu, tedy bez vody a Amíkovy snídaně, tak nám oběma musela rozdělit snídani moji. A to prostě není fér!

     Mám fakt těžký život.

     Naštěstí během dne nelilo, ale vítr sílil, a tak když odpoledne přifuněla služka, nestíhala nadávat. Vítr odnesl krmící přepravku, náhradní kýble, víčka od kýblů uklidil do nejzákeřnějších trnitých zákoutí, povalil i nádoby, které stále ještě čekají, až rozmrznou. A nejvtipnější byla služčina snaha v tomhle manipulovat se senem, protože seno se pohybovalo rychleji než ona, a když se jí náhodou podařilo včas nabodnout, poponesl vítr i ji.

     Během dne sousedi padlý strom zlikvidovali, a tak že půjdeme na noc do stáje, protože se mají ženit všichni čerti. A cestou dolů se mi služka dívala na zadní chudinky nožičky, a všichni dobře víme, jak strašně to bolí, když se vám na ně nikdo dívá, takže jsem honem nevěděl, na kterou mám víc kulhat.

     Služka pronesla něco ve smyslu „to jsem přesně věděla, že když seberu podkovy, oteplí se a blbeček se ošlape“, a jako tyhle analýzy bych si laskavě vyprosil. Jsou to snad moje chudinky nožičky, ne? Můžu si s nimi dělat, co uznám za vhodné, a že jsem včera půl dne lítal po pastvině v těch nejhorších sračkách, je moje věc!

     A služka mi do toho nemá co kecat.

     Váš chudáček koníček

P1000258XXX
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: