úterý 13. ledna 2015

     Jaro.
     Dneska fakt jaro, sakumprásk se vším, chyběly už jen rozkvetlé třešně a mraky dotěrného hmyzu.

     O to víc služku potěšilo, že počet mých otlačených chudinek nožiček je tři ze čtyř. Slušná bilance, že ano? Přitom prvotní služčin dojem byl vcelku pozitivní, protože jsem k ní na pastvině přiklusal, ale zde je důležité zdůraznit, že šlo o pohyb v blátě, tedy na měkkém podkladu. A co si budeme namlouvat, cesta do stáje má s měkkým podkladem společného zhruba tolik, kolik moje služka se zelenou barvou.

     Dolů se mi tudíž nechtělo, jakože hodně. To vám je samý šutr, hrbol a tak, takže jsem horečně přemýšlel, které z kopyt mě vlastně bolí v daný moment víc, a přesun z pastviny do stáje nás přišel na dvacet minut čistého času, neboť borec Amík se mnou držel basu a zastavoval se také, i když ryze kvůli sympatizování se mnou. Což bylo milé, protože jemu se naprosto bravurně dařilo se zastavovat v momentech, kdy já jsem byl v pohybu, tudíž jsme stopku házeli na přeskáčku a služka jak nás vedla oba najednou, z toho doslova hořela nadšením.

     A nenadávala, kupodivu. Že prý se dostatečně vybouřila dopoledne, když sedmkrát za sebou v krátkých intervalech vypnuli a posléze zapnuli elektriku, což je přesně to, co mají počítače a rozpracované tabulky rády.

     A ve stáji na mě vytasila takové ty fuj vyšetřovací kopytní kleště, a když jsem je uviděl, málem jsem se vyvrátil. Sápala se mi po levé přední chudince nožičce, což nebyla úplně ta nejlepší varianta, z mého úhlu pohledu, tak jsem jí snaživě nabízel všechny ostatní, a to nejen tu jedinou nebolavou! Ale ona byla umanutá, a že chce TUHLE, no šel z ní strach.

     A tak jsem jí tu chudinku nožičku nakonec půjčil, i když s obrovským sebezapřením, a samozřejmě jsem se se zlou potázal, protože mi kopyto začala kleštěmi mačkat, což jsem přesně věděl a bolelo mě to dřív, než identifikovala otlak pod střelkou.

     Za odměnu (přežil jsem) jsem nemusel pod sedlo, což bylo fajn, a borec Amík z toho byl lehce konsternovaný, že jde jen on sám, protože většinou jsme buď chodili spolu my dva, nebo jen já sám a opuštěn.

     A myslím, že i navážení vody se mě pár dní týkat nebude. Šikovný kluk!

     Váš chudáček koníček

 P1000321  P1000323 P1000324P1000329
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: