pátek 16. ledna 2015

      Služčina manželka má dnes narozeniny, tudíž nás služka obeznámila s faktem, že to je vlastně skoro jako státní svátek, takže bychom se podle toho měli chovat.

     Jakože patřičně.

     Nicméně ať se na tuto skutečnost dívám z jakéhokoliv úhlu pohledu, nenacházím v ní nic logického. Zaprvé státní svátek je od toho, aby se nepracovalo, a zadruhé nám z toho nekápne ani nic hmotného. Jo, kdyby se v rámci státního svátku podávala mrkev, neřeknu půl slova, navíc státní svátek u příležitosti narozenin služčiny manželky, to už by žádalo mrkve minimálně čtyři a týden volna jako bonus k tomu.

     Ale takhle?

     Nezájem.

     Jako já jsem pracovat nemusel, já jsem ještě pořád ten nejvíc chudáček koníček, kterému bez podkov nejde chodit po tvrdém, a nemusím dodávat, že tuhle naprosto nejvíc výtečnou neschopenku hodlám uplatňovat minimálně do poloviny listopadu příštího roku. Ale ani to nic nemění na faktu, že jsem zase musel být na pastvině sám a opuštěn, protože mi služka zase ukradla borce Amíka a odvedla ho pryč.

     A tak jsem nahoře běhal, vesele a hravě. Protože já samozřejmě moc dobře vím, jak služka nesnáší, když jsem chudáček s bebíčkem, a běhám. A běhal jsem dlouho, až jsem se zpotil, a když je chudáček koníček zpocený, musí se pořádně co?

     Zválet.

     A také vypít dvojnásobné množství vody, to je základ všeho, a tak když se služka ráčila k večeru Amíka vrátit, měla z toho všeho donebevolající radost.

     Dobře jí tak!

     Váš chudáček koníček

P1000505 P1000509 P1000512
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: