úterý 20. ledna 2015

     Padá sníh.
     Zvláštní, protože pitomé podkovy mi služka zatím ještě nevrátila, tudíž už jen z čiré logiky by sníh padat neměl.
     Ale i počasí může mít své dny, to je pravda.

     S těmi podkovami já vám nevím. Na jednu stranu fajn, protože podkova je v zimě k vzteku, jak se na ni lepí sníh anebo to klouže jako ďas. Ale na stranu druhou, začíná mě fakt obtěžovat, jak zůstávám odložen nahoře na pastvině.

     Co kdyby si její milost služka těch 50litrů odpolední vody nanosila sama? Aniž by k tomu zneužívala chudáka borce Amíka?

     Anebo ať majitelka Amíka ráno jde s vodou dvakrát a služka odpoledne třikrát a problém je zdárně vyřešen! Amík nebude muset do stáje a já nebudu muset stresovat, že jsem nahoře zůstal sám a opuštěn a osamocen a frustrován a zdeptán.

     A služka nebude muset chodit jezdit, když ty dvě hodiny stráví nošením vody do kopce, fyzičku tím pádem určitě neztratí.

     Koneckonců i sám borec Amík je se služčinými metodami krajně nespokojen. Dnes se pokusil se služkou vyjednávat, co se týče takových těch ohavných manévrů se sundáváním či nasazováním deky, protože každý dvounožec potřebuje čas od času srovnat. Aby si uvědomil, jak se má chovat k chudáčkům koníčkům! A Borec Amík správně usoudil, že je již vhodný čas a pokusil se služku napomenout kousnutím, což je naprosto v pořádku. Akorát ještě kdyby domyslel fakt, že má nasazenou uzdečku, protože služka mu pod děti dává jednoduchý kombinovaný nánosník s podpínacím řemínkem. A když máte nasazený podpínací řemínek, tak z kousnutí do člověka žádnou velkou slávu neuděláte.

     Služka kupodivu zachovala klid, pouze k Amíkovi hrobovým hlasem pronesla „To jsi nechtěl udělat, že ne!?“, přestože jí muselo být jasné, že to udělat chtěl.

     Inu, i mistr borec se někdy utne.

     Váš chudáček koníček

P1000564

P1000570
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: