čtvrtek 22. ledna 2015

     Už jsem psal, že mám těžký život?
     Respektive jak hodně ho mám těžký?
     Inu, strašně moc.

     A přitom jsem v tom tak nevinně!

     Zkrátka a jednoduše, zase mě podvedla. Služka, samozřejmě, kdo jiný. Odpoledne přiklusala a tvářila se, že jí jde o mé osobní blaho, jakože teplá večeře a tak. Přitom ta její trapně omílaná teplá večeře není nic jiného než průduškový čaj nalitý do ovsa, což opravdu žádná vzdychání a dojetí hodná zásluha není.

     A navíc mi tu trapně omílanou teplou večeři nasypala velmi zákeřně do Amíkova kalfasu, za účelem mého zmatení, aby borce Amíka stihla bezpečně přesunout ven před ohradu.

     A ještě na to byla hrdá! Místo aby se styděla.

     A tak jsem běhal, nahoře. A běhal jsem hodně. Vím, jak služka nesnáší, když běhám v hlubokém. Bláto stříkalo dva metry vysoko! Utíkal jsem až úplně dozadu, kde jsem chvíli řval, protože odtud jsem slyšet široko daleko, a posléze jsem mastil zpátky, hezky v tempu. A řval jsem i během běhu, takže když se pak služka s Amíkem vraceli, měli stoupání koridorem obohacené o žalozpěvy opuštěného chudáčka koníčka, a když jsem ze sebe tlačil asi devadesátý osmý, dloubla služka do Amíka palcem, s větou „volá tě buznička, co kdybys mu aspoň odpověděl?“

     Je blbá.

     Nechápe míru mé frustrace, a přestože borec Amík na její trapný požadavek přistoupil a zařičel také, místo poděkování slízl výčitku, že jí to málem urvalo ucho. Jako kdyby její živočišný druh nějaké uši měl, ty jejich parodie se snad ani za uši považovat nedají, beztak to mají jen na parádu, neumí s nimi ani kroutit, ani střihat, ani nic. Ani chlupy jim v nich nerostou!

     Já jsem si z radosti, že se mi borec Amík vrací nahoru, v tom nejvíc hlubokém blátě střihl tři vývrtky, hezky s prděním, vyhazováním a poskakováním „gumídek“, což služka okomentovala nejapnou skoro až drzou poznámkou „Nebolí tě náhodou kopyto?!?“

     Bolí.

     No a co jako?

     Já jsem bílej koník a já snad musím vědět, kdy se přes bolest přenést. I když to je otlačenina, na kterou se obvykle neumírá (to jenom když vás osedlají, pak je umírání naprosto na místě).

     Váš chudáček koníček

P1000587

P1000592
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: