čtvrtek 29. ledna 2015

     Jsem klikař!

     Protože borec Amík dnes nemusel pod sedlo, poprvé tento týden, a tudíž jsem byl osvobozen od takových těch příšerných aktivit typu „kulhá anebo už fakt nekulhá?“, spojených s klusáním po asfaltu (což je vopruz) a s upřeným díváním se na chudinku nožičku (což bolí).

     Nezájem!

     Služka navíc působila dojmem, že se chce se mnou muchlovat, což jsou přesně ty móresy, které se u ní začaly vyskytovat v posledních dvou letech a které se mi pranic nelíbí. Ať se laskavě chodí věšet na krk Frostovi, když už je vdaná, místo aby s tím obtěžovala mě. Kdo to má snášet?

     Preventivně jsem se jí vyhýbal celé ty dvě hodiny, co pobíhala po pastvině a řešila všechny ty záležitosti jako úklid bobků, seno přebrané a seno nepřebrané (opět to stupidně smíchala dohromady, což se od diletanta jejího kalibru dalo čekat), voda čistá a voda nutná k přelití, aby šlo umýt dno barelu. Protože co kdyby ji zase napadlo mě odvléci do stáje a nechat mě tam v pozici sám a opuštěn?

     Brrr.

     I večeři jsem sabotoval. Ona si blbka myslela, jak si u mě šplhne, když mi přinese müsli, protože pár dní teď nebudeme dostávat průduškové bylinky, ale já jsem chytrý bílý koník a radši s ní nechci nic mít. A když jsem od večeře dvakrát odešel, měla nemístné poznámky a nebyla s to strávit, že to nechci.

     Co je na tom k nepochopení? Prostě to nežeru! A nežeru to, ani když jsem to minule žral, protože to, že jsem to minule žral, přece nutně neznamená, že to budu žrát teď. Je to snad moje věc, ne?

     Nemluvě o skutečnosti, že včera do nás služka narvala odčervovací pastu, a nemusím snad dodávat, co tohle udělá s trávicím traktem a hlavně s psychikou chudáčka koníčka.

     Takže mou večeři sežral Amík, který naopak žhnul blahem, že něco takového dostává, a jeho naprosto nestandardní přístup, kdy služce lezl div ne až do zadku, mě naprosto znechutil.

     Takto se přece borci nechovají!

     Váš chudáček koníček

P1000653

P1000657
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: