pátek 30. ledna 2015

     Kecy, kecy, kecy.
     Hlavně kecy o dlužných třech mrkvích, ty jsou fakt dojemné.
     Kdyby se její milost služka raději ráčila skutkovou podstatu naplnit, nikoliv o ní jen kecat!

     Koneckonců už i borec Amík silně uvažuje o najmutí právníka, k čemuž má samozřejmě své důvody, týkající se především navážení vody. Že vodu nahoru musí tahat on, je sice částečně zaviněné skutečností, že já jsem stále ještě zdravotně neschopen, ale to přece není náš problém!

     Jen ať si tu vodu hezky nahoru tahá služka. Napadl sníh, takže si může vzít oboje boby, která máme nahoře, a když bude do kopečka klusat svižně a z kopečka jezdit na bobech, má za hodinu těch padesát litrů navožených a nemusí k tomu zneužívat chudáčka Amíčka!

     A ten bubák, ten od služky vůbec nebyl hezký! Ono už samo o sobě bylo krajně podezřelé, když za námi nahoru přišla v doprovodu dvou našich nových holčiček, které bohužel písmenkovou přezdívku nedostanou, protože u svých křestních jmen nemají shodná počáteční písmena. A spolu s nimi přišel i žok, a když takový žok postavíte do cesty, jak je snad nad slunce jasné, že to žere nejenom Finy, ale i Amíky, Švédy a Nory.

     A tak jsme kolem žoku kroužili, výstražně frkali a služka se mi smála, že mám na ocase štětku.

     Je blbá!

     Jako kdybych já mohl za to, že mě vloni v srpnu Béruš za ocas chytl a vyrval mi slušný pramen žíní přesně ze špice ocasní kosti. Ono to pak nebylo vidět, při cvalu mi koukal pouze pahýl té kosti, ale jak teď žíně poporostly, mám tam chumáček, který z ocasu vyčuhuje a vlaje jinak než dlouhé žíně a služka se mi kvůli tomu posmívá.

     Jako kdyby zrovna ona měla super bohatý porost, na své směšné hlavě!

     Na vycházku jsme tentokrát museli oba, i když já bez jezdce. Služka mě obula do botiček a kousek od koupaliště mě donutila klusat, jestli kulhám, a tak jsem jí udělal radost a nepajdal jsem, když už tedy byla tak velkorysá a nenechala mě ve stáji trčet v pozici sám a opuštěn.

     Ale moc bych se na jejím místě neradoval, zima ještě neskončila.

     Váš chudáček koníček

P1000669 P1000665
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: