sobota 31. ledna 2015

     Jak jako jenom DVĚ mrkve?
     Neměl jsem snad slíbené mrkve TŘI?
     Za ten prohřešek mé služky spáchaný na mé bílé tělesné schránce již před týdnem?

     Tady někdo neumí počítat. Ale aspoň že se k tomu služka dobrovolně přiznala, místo tradičního předstírání, že je vlastně všechno naprosto v pořádku. Což samozřejmě není, protože by mi mělo hezky naskákat penále, za prodlení, a ze tří mrkví by hnedle mohly být tři pytle mrkve!

     Navíc si služka umanula, že dnes půjdeme na vycházku. Chápete, venku je zima, sníh, fouká severák, namrzá to, ale ona prostě POTŘEBUJE jít jezdit, přestože moc dobře ví, že téměř všechno bude obsazeno dětičkami se sáňkami. A trapné výmluvy, že MUSÍME vyzkoušet úplně novou božsky finskou čelenku, ty si mohla nechat od cesty.

     Nehledě na fakt, že blbka mi tu čelenku na uzdečku nasadila obráceně, takže motiv finských vlaječek vlaje zrcadlově.

P1000676

     Ale tak snažil jsem se, ono je lepší služky neprovokovat. Hned po jejím nasednutí jsem ochotně vyrazil k mostu, bez jediného zakroucení se či vyjednávání, jestli by jakože nebylo lepší jít rovnou na pastvinu, protože sedlo si služka do stáje může odnést vlastním pohonem. Služka sama byla mým jednáním lehce konsternována, protože abych se bez borce Amíka vehementně hnal směrem od stáje, není úplně standardní, ale ona je blbá, protože ona by si té starší paní na mostě nevšimla, i kdyby ta paní měřila tři metry a její igelitka byla veliká jako auto.

     Chápete, pytlík s kousky suchého pečiva, to bylo NUTNÉ řešit akutně. Tedy když pominu fakt, že tyhle dobroty někdo hází kachnám do řeky, což mi hlava nebere, a když jsem to u paní zapíchnul a ona se polekala a vypískla, místo rohlíku jsem dostal od služky vynadáno. Paní se sice smála, ale nic mi nenabídla, z čehož jsem byl nemálo rozčarován.

     A to jsem se tak snažil!

     Prostě mám těžký život.

     Hodinu brázdění zasněžených kopečků jsem přežil bez větší újmy, ani jsem nepotřeboval vytasit kulhání, protože služka nemívá ve zvyku po dvou týdnech pauzy hned a okamžitě chudáčka koníčka honit do práce. A jelikož jsem se choval fakt slušně a byl jsem nejhodnější kluk, tak nechápu služčino komandování během odsunu na pastvinu, kdy ona odváděla Amíka naloženého vodou a já jsem měl jít sám napřed. Jenomže já jsem zrovna AKUTNĚ potřeboval jít vypít vodu psovi, protože jeho voda v jeho malé psí misce je lepší než ta, kterou mám ve stáji, přestože obě pochází ze stejného kohoutku.

      Což služka nemůže pochopit, když z misky vodu nikdy nepila. Což ale není můj problém!

     Váš chudáček koníček

P1000685
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: