pondělí 2. února 2015

     Tyranie pokračuje.

     Predikace bohužel nepatří mezi silné stránky bílého koníka, a tak jsem byl ve své skoro až nebeské naivitě dnes frustrován dvojnásobně, což je naprosto nepřípustná situace!

     A přitom my byli důmyslně ukryti, když služka přispěchala nahoru, a ten její trapný zastírací manévr, že ona si jde jakože nic uklidit naše bobky a nanosit nám seno a odledovat vodu a připravit seno na zítra, jsme bohužel neprokoukli včas. I když on to zavinil borec Amík, protože nepochopitelně usoudil, že asi bude večeře, a když on opustil úkryt, musel jsem logicky i já, a vlezli jsme takříkajíc služce do rány.

     Tedy do ohlávek, abych byl z hlediska koníkovské terminologie přesný.

     Služka nás poté za doprovodu hloupých komentářů o soplech, šnecích, želvách a dalších pohybových jednotkách extrahovala do stáje, a hned po mně šla, ani mě nenechala vydechnout. Uzdečku, sedlo, kamaše a šup ven, a že jsme sice měli jít na hřbitov, ale že to asi nestíháme a že znovu půjdeme nad kotelnu, tedy na tu samou louku, co včera i předevčírem.

     Jenomže ono tam zrovna dneska něco žralo Finy. Tedy vlastně skoro všechno, abych fakta uvedl na pravou míru, a nejhorší nebezpečí pramenilo z takového toho dlouhého pásu dělícího křoví, protože právě tohle křoví je situované natolik perfektně, že je vidět odevšad. Z čehož vyplývá, že žere Finy naprosto všude, takže i když služka zkoušela takové ty trapné a ohrané finty, že louku v klidu obejdeme z druhé strany, stejně jsem se neuklidnil, jednoduše proto, že jsem k tomu neměl jeden jediný adekvátní důvod.

     A že ona chce měsíc se mnou pracovat na naprosto volné otěži, mě fakt nedojímá, bílý život mám jen jeden a hodlám si jej bránit ze všech svých bílých sil!

     Nemluvě o faktu, co mi ta zrůda udělala potom. Po večeři totiž odvedla nahoru na pastvinu jen mě, protože pro Amíka si Iva měla přijít později, a tak jsem plnou hodinu musel běhat, řvát a Amíka hledat, protože jsem se cítil sám a opuštěn a frustrován.

     Mám totiž těžký, těžký, těžký život!

     Váš chudáček koníček

P1000728
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: