čtvrtek 12. února 2015

     Počasí rulezzz.
     Jak včera jarně odtékal sníh, tak dnes kompletně zmrzl, a jestli si služka bláhově myslela, že bychom mohli začít pomalu vyklusávat kopce, tak se s podobnými zvrhlostmi může rovnou rozloučit.
     Aspoň kapička naděje v moři utrpení!

     Pro nás dnešek znamenal obligátní vycházku k loděnici, spojenou s klusáním, a tentokrát až do zatáčky, tam jak ta naše mnoho let cválací louka končí. Borec Amík je pěkný zrádce, protože místo tichého protestu vykazoval radost z pohybu, a když služka po krátké výdech pauze zavelela návrat, nasadil tempo konkurující klusákům. A jelikož Áďa měla od služky dovoleno nechat Amíka vyšlápnout dle jeho libosti, aby si aspoň trošku vypustil ventilek, když nikde nejde cválat, oba se nám vzdálili a to mě lehce konsternovalo.

     Lehce trošku víc, protože takhle jsem Amíka už dlouho upalovat neviděl, a přitom opravdu klusali, jak nařídila služka. A byl jsem odhodlán ho za každou cenu dostihnout, klidně i cvalem! Jenomže s tím nesouhlasila služka, že prý cválat se nebude a basta, a tak jsme měli krátkou výměnu názorů, která pár vteřin vypadala nadějně, protože bez martingalu můžete vyzkoušet podstatně bohatší škálu improvizací.

     Dotyčný, který služku naučil všechno dotahovat do zdárného konce, z jejího úhlu pohledu, by zasloužil nemilosrdně zastřelit. Jak mám mít z práce radost, když všechno musí být po jejím?

     Naštěstí jsem měl borce Amíka stále na dohled, takže jsem psychicky nezkolaboval, ale rád bych tímto poukázal na fakt, že má bílá trpělivost není bezedná a mělo by se s ní zacházet podstatně šetrněji!

     Váš chudáček koníček 

P1000871 P1000879
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: