čtvrtek 19. února 2015

     Dospěl jsem k názoru, že čtvrtek je typický nepracovní den.

     A jelikož jsme ve svobodné zemi a máme tu demokracii, jal jsem se svůj názor uplatnit v praxi, a to tak že bez servítků.

     Vždyť přece v žádném manuálu bílého koníka není psáno, že by se mělo jít zrovna ve čtvrtek pod sedlo! Notabene když je relativně hezky, protože dnes se rosničky překonaly a vyrukovaly se sluníčkem, asi aby služku ještě víc štvalo, že v úterý bylo hnusně a na masopustní šaškárnu se tudíž s námi nešlo.

     Navíc jsem to schytal, stejně jako včera, protože služka na mě znovu usedla u stáje a sesedla znovu až u stáje, což není úplně model, po kterém bych prahnul. Nechcete jí někdo vysvětlit, že jezdit až takhle pravidelně v únoru zanechává dopad na fyzickém a duševním zdraví?

     Tedy alespoň na tom mém, abych byl plně konkrétní.

     Vlastně bych klidně mohl napsat, že jsem měl „den blbec“ já, protože se mi dvakrát podařilo šlápnout do ještě nenazuté botičky, během nazouvání, a jestli je na něco služka skutečně alergická, tak právě na tohle. Ale jestli mi kvůli tomu nepřestane sprostě nadávat, tak to na ni prásknu právníkovi a holčička si to pěkně slízne!

     Bohatě stačí, jak se mi za ty rozšlápnuté botičky pomstila. Přiběhla totiž s rašplí a vypadala, že mě s ní přetáhne, ale místo toho se sápala po mých chudinkách nožičkách, a že prý zákon-nezákon, že ty roztřepené okraje se zarašplovat musí, protože právě tohle jí nazouvání botiček bojkotovalo.

     Přitom já bych věděl o mnohem snadnějším řešení. Co třeba úplně přestat jezdit?

     Váš chudáček koníček

P1000919 P1000921 P1000924
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: