středa 4. března 2015

     Přestávají mě bavit kecy týkající se našeho léty a praxí prověřeného způsobu konzumace vody.

      Co je sakra tak strašně pobuřujícího na tom, že po příchodu z vycházky se vody ve stáji ze zásady ani nedotkneme, a to ani když nám ji služka takříkajíc strká až pod nos?

      Copak jsme laciní velbloudi, abychom ihned, když ona přitáhne kýbl, srazili patky a strčili čumáky do vody a začali pít na povel? Pokud možno přesně stanovený objem?

     Ani omylem!
     Od nepaměti přece platí, že pít ve stáji je zbytečné zdržování, a nějaké debilní služčiny průpovídky, že voda ve stáji je nemlich a úplně stejná jako ta, kterou máme na pastvině, protože pochází z nemlich a úplně stejného kohoutku, nás opravdu nedojmou! Jak ona sakra může vědět, že ta voda je stejná, když ji nikdy s námi nepila?

      Stejná situace jako se senem: když se seno přenese na jiné místo, je to už úplně jiné seno!

     Takže jsme po odpolední vycházce po městě ve stáji předvedli ukázkový bojkot, a že prostě pít nebudeme a basta. Nezájem, že ráno sněžilo. Nezájem, že pak do našich kožichů pralo sluníčko. Nezájem, že vycházka po městě nebyla tak úplně jednoduchá, protože služka chtěla holčičkám udělat radost a tak jsme chodili křížem krážem, tudíž především do kopce, a to už svým způsobem namáhavé je (tedy alespoň služka tak vypadala, protože když funěla coby vodič při výstupu zdejších kopečků, nestíhala na terénní sklon ani nadávat, a to už něco znamená).

P1010053x2 WP_20150304_012

      Jako exkurze místních historických památek prima, byla to docela švanda si to všechno prohlížet v netradiční formě, ale to přece neznamená, že pak služce vychlastáme dvacet litrů, když ona luskne prstem.

     A když jsme po půlhodinové protestní pítovce (jakože hladovce, ale týkající se výhradně příjmu tekutin) konečně mohli jít na pastvinu, hned po příchodu jsme pospíchali k napajedlu a lačně vycucali asi padesát litrů vody, a jestli se to někomu (služce) nelíbí, ať si trhne nohou.

     My si budeme pít, kde chceme, a jak chceme!

     Váš chudáček koníček

P1010056
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: