pondělí 30. března 2015

     Jaro to přehodnotilo.

     A to dost razantně, protože se ochladilo asi o sto stupňů, a hádejte, kdo je teď nejvíc vysmátý chudáček koníček.
     No přece ten, který ještě neshodil zimní chlupy!

     A pak že já jsem mimo. Velké kulové! Já jsem totiž ze všech nejlepší, protože mě tenhle nečas zaskočit nemohl, i kdyby nakrásně chtěl, v plné zimní srsti. A to už jsem měl být dávno ostříhaný, protože služka o ničem jiném už dobré dva měsíce nemluví, ale zase na tom není nic neobvyklého, že skutek utek.

     V tomto konkrétním případě naštěstí, protože jinak bychom museli spát ve stáji, a to služce zrovna nevoní, protože pro ni je to práce navíc s hnojem, a místo aby to čestně přiznala, jak se věci mají, svádí to na můj kašel.

     Přitom já ve stáji kašlu nemlich stejně jako venku.

     Online předpovědi ze satelitů služce pomohly rozplánovat čas tak, že se akorát povedlo pro nás dojít, vyrazit na necelou hodinu do přírody a do stáje přijít, když se zrovna rozjížděl ukrutný liják. Protože dnes počasí skutečně exhibovalo, vítr hrál škatulata – hejbejte se, a nikdy jste si nebyli jisti, co zrovna přijde, jestli slejvák anebo sníh nebo kroupy, protože z nebe padalo všechno. Tedy kromě příslovečných trakařů, kterými se ráda ohání služka (další příklady možností neuvádím záměrně, protože jsem slušně vychovaný koník, který se nevyjadřuje jako jeho vlastní služka).

     Služku jsem bohužel vyfasoval já, ale byla na mě hodná, takže když se nahoře na kopci rozeběhly krávy a mně se roztlouklo srdce tak, že jí odskakovalo koleno od bočnice sedla, místo obligátní přednášky, že krávy bílé koníky nežerou (což je lež), mi řekla pouze jenom, že jsem hodnej.

     Což já vím i bez ní!

     Ale naštěstí byl poblíž borec Amík a v přítomnosti borce Amíka je ochrana zajištěná, takže jsem všechny ty nepříjemnosti hravě překonal.

     Večeře byla vzhledem k nejistotě ze strany počasí blesková, ale to nám nevadilo. Hlavně ať počasí vydrží, tohle na návrat na jízdárnu opravdu nevypadá!

     Váš chudáček koníček

P1020183
P1020184
P1020180 
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: