pátek 10. dubna 2015

     Zrada.
     Stihla všechno, dneska, trubka.
     Mám fakt těžký život.

     Nevím, co všechno nechutně zákeřného služka měla v plánu, ale smrdělo od začátku tím nejhorším. A co je pro koníky nejhorší?

     Jízdárna.

P1020263

     A přesně tam jsme museli. A přitom jak je to dlouho, co jízdárnu zasypal sníh a déšť a byla tak krásně nesjízdná… Počasí nám moc nepřeje, v tomhle směru.

     Vyfasoval jsem svou dvorní jezdkyni Anetku, a že zkusíme, co všechno se ze mě dá vytlouct. Což byl naštěstí jen slovní obrat, protože po počátečním uvolňování v kroku, které jsem musel absolvovat spolu s Amíkem, jsem předvedl úžasně nečisté chody a vzápětí jsem byl z práce odvolán. Ale služka jistou dávku úcty, respektu a empatie prokázala, protože když pak na řadu přišlo cválání, u borce Amíka a Ádi, tak jsem směl na velký kruh také a nechala i mě zacválat, asi dvě kola. Prý čistě pro radost, a že prý jestli hodím jednoho jediného hrbáka, že o mě zlomí klacek.

     Je blbá.

     A nic jsem nehodil, protože jsem hodný a šikovný kluk. Hrnul jsem se do toho jako velká voda, abych aspoň něco málo stihnul, protože běhám rád, a co si budeme povídat, borec Amík moc běhací není, ten se málokdy na pastvině pohne rychleji, než je bezpodmínečně nutné. A tak jsem si oběhl ta svá dvě kola a bylo to fajn. A pak mě služka odvelela do řeky, že prý tam máme stát aspoň dvacet minut a že mi pak prohmatá celou nožičku, jestli prý někde nehřeju, a kdybych se prý bránil jít do vody, že mě tam Anetka nemá nutit chodit.

     Jenomže já do té vody chtěl, protože ty moje zimní chlupy v sedmnácti nad nulou nic moc pocit. A dokonce jsem se ráchal, z čehož byla služka u vytržení, protože já bych si za normálních okolností radši tu nožičku nechal urvat, než abych jakkoliv cáknul.

P1020272

     Borec Amík s Áďou mezitím dopracovali, dá-li se to prací vůbec nazvat, protože dnes bylo přesně to počasí, které koníkům s HS ani trošku nesvědčí. A tak služka byla svědkem ukázkové přehlídky všech typů tikání a házení a hrkání, kdy borec Amík dával jednoznačně najevo, že dnes ho nerajcuje ani cválání. A pobyt v řece mu udělal radost, takže zlití od hlavy k patě jsme během pěti minut byli nejen my, ale i holčičky v sedlech.

     A na chudince nožičce služka samozřejmě nic nenašla. Tak přece jí neprozradím své proti-závodní know-how!

     Váš chudáček koníček

P1020290

P1020294
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: