neděle 6. února 2011

Byť i dnes foukal vítr, služka dorazila.
Že prý jí pobyt doma nesvědčí a že se akutně potřebuje zrychtovat, protože dvoudenní pauza ji málem oddělala.

Proč tedy radši nevzala kolečko a nešla odvážet bobky? Proč já, sedlo a tak? Asi protože bylo hezky. Prostě se rozhodla mi zkazit slunečný den, v tom to je, a žádnou jinou výmluvu jí nesežeru. A pod sedlo jsem fakt musel.

Ve stáji jsem ji pokousal, protože té trubce ještě pořád nedošlo, že já chci MŮJ podbřišník, ten měkký, heboučký a bavlněný, nikoliv tu studenou neoprenovou hrůzu. Koho sakra zajímá, že nechytá chlupy a stačí ji opláchnout ve vodě? Proč se nebere ohled na názor chudáčka koníčka, který NESNÁŠÍ, když se na něj dává cokoliv studeného?

A když do mě po každém kousnutí tloukla tou svou směšnou pěstičkou, pokaždé jsem stál, ani jsem se nehnul a bylo na mně jasně vidět „polib si, trubko“.

Venku to bylo prima. Služka čekala, že budu dělat bordel, když fičelo, jenomže ono pražilo sluníčko a v zimní srsti je jakýkoliv zbytečný pohyb nežádoucí. Tedy ne, že bych nečuměl, protože na čumění toho v okolí bylo víc než dost, ale nepřidupával jsem a neodskakoval, to opravdu ne. Hodný chudáček koníček. A dokonce jsem služku nosil, jenomže ona nějak neměla energii. Zpočátku se snažila se mnou přiježďovat, jakože práce na kruhu a tak, jenomže sníh už žádný není a to je prekérka, protože ona pak nevidí, kde vlastně ten kruh má.

Zkoušeli jsme najít rovné místo bez děr a krtinců, k vytyčení aspoň imaginárního obdélníku, ale bez šance, takže služka nakonec zavelela „vzhůru ke Dvorečku“. A to se mi líbilo, protože na té Dvorečku nejbližší louce jsem směl cválat, a protože jsem byl opravdu, ale opravdu hodně hodný, tak jsme místo do Dvorečku za lamou a pštrosem šli zpátky do Hobitína. Paráda!

Služka nám pak v Hobitíně udělala rozruch, protože nám zavřela seno, a mě odvedla úplně co nejdál, abych se nevyválel ve vodě, jako onehdy, a když jsem po změně barvy na hnědou vyskočil do vzduchu a udělal vývrtku, měla to o chlup, protože kdyby neudělala půl krok, skončila by držkou v blátě.

Inu, svět skrz objektiv foťáku asi opravdu zkreslený je.

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: