neděle 13. února 2011

Zase! Ona zase přišla jezdit!
Něco se děje, protože u služky není normální, aby měla začátkem února naježděno víc, než za celý předešlý půlrok!

A s tím sněhem měla pravdu, protože během dne napadlo minimálně deset čísel zcela nového sněhu. A protože na loukách okolo Dvorečku nemrzlo, měli jsme k dispozici naprosto fantastickou příležitost ke cválání, protože lepší povrch si snad ani nešlo přát.

A služka mi tu radost udělala. Jako obvykle jsme se zahřáli krokem, po dvou loukách naklusali, u lesíka jsme zkusili, jak hodně hluboká je stopa po nacválání, a služka byla se stavem dráhy spokojená. A že půjdeme na louky, které navazují na dechovku, protože tam je optimální sklon a nejsou zryté ani od prasat, ani od krtků.

I když nejdřív bylo nutné projít kolem Dvorečku, což bylo psycho, protože kilometr od nás tři krávy právě přeskakovaly ohradu, aby se dostaly ke stohu sena. Služka poznamenala cosi ve smyslu, že je primitivní jezdit na koních, když to hovězí svede líp, a já jsem umíral na zástavy srdce. Ale podařilo se nám kolem nich projít, aniž bych odskočil, a pak už konečně kýžená louka a já přesně věděl. A byla to paráda! Se služkou jsem se nerval, cválal jsem pravidelně a bez vyvrácené hlavy, takže mě nechala utíkat i z mírného kopečka, což já úplně nejvíc rád. A u lesa jsme udělali oblouk, docválali na horizont, kde mě služka otočila, pustila mi otěž a nechala mě vydechnout. A pak si mě znovu pobrala a celé jsme to po vlastní stopě cválali zpátky, akorát že tentokrát na levou nohu, protože předtím jsem cválal na pravou.

Když bylo odcváláno, kvíknul jsem si a hodil jsem hlavou, ale bez vyhrbení, protože dneska jsem byl hodnej a šikovnej kluk.

Zastavili jsme se ve Dvorečku, kam jsem vejít striktně odmítal, protože tam štěkali psi. Sice je znám, ale to nevadí, prostě štěkali a já to musel strašně řešit. Služka mě během vykecávání vykrokovala, dali jsme si pauzu, a pak zpátky do Hobitína. A protože bylo fakt pěkně, nechala mě zacválat i cestou domů, což tuplem nemělo chybu.

Tedy až na to víchování slámou. To bych fakt zakázal!

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: