úterý 15. února 2011

Nepopírám, že lednový koncept práce pod sedlem, který spočíval v poměru 1:1, se mi zamlouval podstatně více. To jakože služka zase přišla, dneska. Už jen styl, jakým pospíchala, když se k vesnici blížila, o lecčem svědčil, takže jakmile spočinula první nohou na Hančině půdě, věděl jsem, že z tohohle „jenom banán a půjdu“ nekouká.

Ale tak přinesla mi jabka. A velmi dobrá! Že prý jsou z Makra a že je vtipné, jak si její ségra pokaždé kousek uřízne, ale pokaždé z jiného jabka, takže se hromadí odřezky pro chudáčka koníčka. A služka mi schovala oba ohryzky, takže plný pytlík dobrot.

A pěkně jsem jí napěnil, co se týče udidla, jablka z Makra fakt výborná, a protože dneska všechno žralo Finy z pravé strany, měla levá otěž veselo od samého začátku.

Terén opět perfektní, takže služka neváhala a hurá ke Dvorečku, a co ještě lépe, místo přiježďování, které si o to doslova říkalo, mě vzala zase na louky, zacválat. Paráda! A tak jsem se choval slušně, cválal jsem na otěži bez vyvracení krku, opírání se do udidla a přetahování se služkou. A nekonala se ani návštěva Dvorečku, protože služka přišla z práce o hodinu později a nestíhala by se vrátit za světla.

Akorát během cesty zpátky, kdy služka cválat už nechtěla, ale já jo, se zachovala slušně a nechala mě. A přesně v daný okamžik na mě zaútočil krkavec a došlo k velmi vtipné situaci, protože jak teď nenosím martingal a při prudkém uskočení do strany vyvrátím krk a zvednu čumák do vzduchu, služka má rázem prázdné ruce, protože se jí obě otěže prověsí. A jak byly prověšené, letěla pravá otěž přes moje uši a služka je měla málem obě vlevo. Málem proto, že jedno ucho let otěže zkorigovalo, a když jsem panicky uskočil zpátky doleva, protože vpravo číhala služčina holeň, vrátila se otěž na svoji stranu, a než služka zalapala po dechu, už jsme to brali na plné kule dopředu, protože krkavců žeroucích Finy tam bylo víc a bylo exemplárně nutné před nimi panicky zdrhnout.

Ale jako zpátky jsem se nechal vzít, to zase jo. Bez martingalu se služce lépe táhne, takže mě zasedla, zpomalila, uchlácholila, prohlásila, že jsem fakt blb obecný, a pak mě pochválila. A našla další jablka, v batůžku, což nemělo chybu, a tím pádem jí odpustil i tu chřipku, kterou do mě zabodla. Vakcíny jsou koupené již v minulém týdnu a má přijet vetka, naočkovat Hančiny psy a hobity, ale služka prohlásila, že mě radši píchne hned, protože termín se blíží, a kdybych na sobě spáchal případné harakiri, musela by chřipka počkat a propadla by.

Ale pořád lepší, když mě mučí ona a ne cizí dvounožec.
Protože to bych zcela jistě zkolaboval!

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: