neděle 20. února 2011

Zima jako na Sibiři.

Tedy skoro, protože skutečný rozdíl činí odhadem minus čtyřicet stupňů. Ale ani to nic nemění na faktu, že mrzne a dokonce snažně padá sníh. A ze stromů led, což v nás evokuje chutě se plašit, lekat a jinak utíkat před bubáky, akorát že hobiti se ke mně málokdy přidají, protože pro ně je důležitější přes lanko hypnotizovat moje seno, a když nás pak Hanka pustí dohromady, sežrat rychlostí světla moje zbytky.

Služka po včerejším jezdeckém výkonu, kdy umrzla nejvíc na hlavě, neváhala obětovat pohodlí a narvala si do chlapské vypůjčené helmy svou čepici i s rolničkou. Horší byly její bambule, protože jak na ní bimbaly, podmiňovaly ve mně záchvěvy paniky, a nejen ony, protože já se tak nějak vesele cítil pořád. Což služka zjistila hned na první louce, kdy jsem v kroku energicky hodil vývrtku, a po jejím „dej pokoj!“ jsem zahájil pilné manévry, související s bezpečnostními triky proti všem Finy žeroucím bubákům.

Služčin původní plán zněl Dvoreček, ale vzdala ho hned u prvních krtinců. Že prý nic proti adrenalinovým sportům nemá, ale že zrovna dneska nechce zůstat nikde viset, ani se projet na plné kule neznámo kam, takže jsem se musel spokojit s tradiční klusovkou po obvodu louky. Ale jako drama, opravdu! Les žral Finy tak vehementně, že jsem služce předvedl naprosto luxusní překroky, během kterých mi občas půlka chudáčka koníčka cválala, a nezapomněl jsem ani na panicky úskok před rourou i bouračkovým křížkem vedle silnice.

Ale smilovala se. A nechala mě zacválat, dokonce dvakrát. Ale doposud jsem nezažil, aby TAKHLE pečlivě monitorovala dění okolo mě, protože hlídala každé stéblo, jestli se nepohne, o krkavcích a jiných dalších Finožroutech nemluvě. A plašila srny, voláním „milá zvěři! Táhni do kalíšku, protože já potřebuju projet. Díky!“

Ale drama stejně vyvrcholilo ve stáji, kde mě hodinu mučila. Nejdřív mi rašplovala kopyta a pak mi střihala srst, na hrdle. Že prý holit mi krk nechce, když je zima a nedá se to přikrýt, ale že ji zkusí aspoň zkrátit, aby snížila pocení. Výsledkem je, že vypadám jako debil.

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: