středa 23. února 2011

Nechápu, co si služka slibovala od dnešního terénu, protože jí snad muselo být od pohledu jasné, že po sibiřských mrazech ztvrdlo lautr všechno, co je schované pod vrstvičkou sněhu. Ale i přesto dorazila a vyrvala mě z Hobitína, byť jsem po jejím příchodu okamžitě začal do sebe tlačit seno, jakože zrovna teď fakt nikam jít nemůžu.

A ve stáji zrada, protože na rovinu přiznala, že doma nenašla ani jednu mrkev či jabko či banán, a že pečivo mají rezervované myši. Jako jak myši? A co chudáček koníček? Žeru snad já myším ovesné vločky, aby ony měly nárok na moje chleby a rohlíky?

Naštěstí Hanka pochopila vážnost situace a jednu mrkev služce přihrála, protože jinak bych to nepřežil. Akorát že služka je blbka a zapomněla mi ji před odchodem dát, a protože já jsem zvyklý dostat pamlsek, abych si dopředu napěnil, měl jsem z toho extrémní stres. Jako mrkev sama o sobě slinění kdovíjak nepodporuje, ale tady šlo o princip: nic jsem nedostal a neuměl jsem se s tím duševně vyrovnat!

Ale zachoval jsem se čestně a neprudil jsem. Na prvních dvou loukách mě služka nutila dělat vlnovky, malé a střední kruhy a obloučky, a že na třetí zkusíme zaklusat, ale jako vůbec, bylo strašně tvrdo. Navíc na louku vjel obrovský traktor a rozprašoval močůvku, takže jsme mu uhnuli, a docela bylo na prd, že je tvrdo, protože uvažovat o pokusech „jakože se leknu bubáka traktora a vezmu čáru“ bylo naprosto zcestné, nedalo se klusat ani dva metry vkuse. Nakonec nám posloužila stopa, kterou traktor vyjel, protože svou vahou zatlačil či rozmáčkl půdní nerovnosti a ve vzorku kol zůstal i sníh, takže po téhle koleji se klusat dalo, ale šlo o opravdu malý kousek.

Druhé zaklusání proběhlo u ohrady, kde sluníčko pralo do drnů, které na povrchu změkly, jenomže tam jsem zkoušel navrhovat cval, což služku od dalších pokusů odradilo. Takže zase oblouky, kruhy a vlnovky v kroku, prostě vopruz.

Nejvtipnějším momentem dneška stejně ale byla spolupráce drsného mrazu a nudlí, které mně i služce tekly z nozdry. Ta moje zmrzla do podoby roztomilé kapičky a služce udělala na horním rtu opar. Služka tu moji zmrzlou chtěla vyfotit mobilem, ale naštěstí její stoletý křáp nemá dostatečné rozlišení, takže fotku mého zmrzlého sopelu v deníčku naštěstí nenajdete.

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: