sobota 5. března 2011

Další nával jarního počasí, tudíž hrozba služky doslova zvýšená.
A také že ano, po obědě jako na koni (kole).

Měli jsme menší výměnu názorů, vztahující se k nelidsky brutálnímu způsobu čištění chlupů pod plecemi i na vnitřní straně předních nohou, protože tohle žere Finy a já to nesnáším. Akorát že v momentě, kdy jsem jednou jedinkrát cvaknul zubama, byť v uctivé vzdálenosti od služky, přiletěla taková facka, že jsem si málem sedl. Něco mi našeptává, že vyjadřovat vlastní názor bude v příštích dnech rizikové.

Takže hodný kluk, radši. Ani během srovnávání chlupů pod podbřišníkem jsem ani necekl. Jako je pravda, že s tímhle pevným podbřišníkem nemám tradiční odřeniny v ohybech kůže, což ten bavlněný uměl, ale kdyby aspoň nebyl tak studený!

Služka pak venku zkoušela, jestli chodím čistě, protože včera jsem cestou domů brousil špicí o silnici (korektury prý až po masopustu, abych na kamínky do města nemusel s čerstvě vystrouhanými kopyty), takže jsem jako natruc šel pěkně. Ale jako ven se mi nechtělo, fakt ne. Kroutil jsem se, odmítal jsem zrychlit a vůbec jsem nešel, takže služka zkoušela zahodit otěže, jestli půjdu prohnutý a s vyvrácenou hlavou, což je první signál bebíčka, ale to jsem také nedělal. Každopádně původní plán jít do Dvorečku zazdila hned po prvním klusání, že něco určitě není v pořádku a hurá, otočili jsme se k domovu. Za nacválání mi vynadala, ale zase jí bylo divné, že bych já cválal, když se mi nechce jít dopředu, takže po návratu k Hance jsem musel jako ta trubka jít na asfalt ukázat, jestli kulhám, jakože zkouška.

Samozřejmě jsem nekulhal. Proč také? Zvedl jsem ocas a od domova jsem elegantně zaklusal. Ale špičkou jsem v kroku o asfalt šmrdlal, takže mám hloupý pocit, že špice mi služka nejspíš sebere a že mi bude určitě šíleně bolestivě zkoumat kolenní či hlezenní kloub. Na což se vyloženě těším.

Ohledně masopustu asi takhle: služka se kupodivu nerouhá, že prý masopust začne řešit až tak dva dny před ním, aby se prý zbytečně netěšila. Tudíž je logické, že já něco vymyslet musím, abych jí to zkazil!

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: