středa 9. března 2011

I tak jsem chudáček koníček, což je doufám jasné.
Nezávisle na okolnostech!

Já jsem se totiž nepochlubil, v jakém rozpoložení jsem se vrátil včera z masopustního průvodu. Kdybych to měl přeložit do jazyka dvounožců, služku jsem pekelně nasral. Že prý vědět předem, jaký budu dělat bordel, tak mě absolutně nešetří. Není ona úplně blbá? Protože to se přece musí, a na vině je tak jako tak služka!

Ona mi totiž narušila stereotyp. A ne málo! Když jsme se vrátili z masopustu, zavedla mě do stáje a tam mi hodinu šťourala kopyta, prý kvůli kamínkům, a když žádnou anomálii neobjevila, propustila mě, ale místo k hobitům mě zavedla do mé noční ohrádky. A jistě chápete, že pokud je chudáček koníček zvyklý po práci být služkou zaváděn do Hobitína, tak je akutní jinou a tudíž neznámou situaci adekvátně řešit!

A tak jsem ji řešil. Nejdřív panika, proč jsem tam a ne jinde, posléze snaha o únik, akorát že přes Hanku. Hanka sice statečně zatarasila vchod vlastním tělem, ale Hanka je malá a já velkej, a hlavně služka byla bezpečně daleko, takže jsem Hanku převálcoval a hurá za hobity. Jenže tam bylo zavřeno, takže jsem přešlapoval u vchodu, a služčin směšný pokus o převedení bez ohlávky nemohl skončit jinak, než že jsem jakože nakročil spolu s ní, a posléze jí fikaně zdrhnul, a když jsem předváděl sprinty a pohazování hlavou a kozelce, pochopila služka, jak šíleně mě bolí kopyto a došla si pro ohlávku a vodítko.

Další pokus o únik se mi bohužel nepodařil, protože mi do vchodu sprostě pustili elektriku. Nicméně dobrá nálada mě neopustila ani dnes, takže když Hanku zarazilo nezvyklé dupání a dunění, měli jsme estrádu obohacenou i o diváka. Samozřejmě že já nic, já muzikant, všechno to byla Samova práce! A kalupy a svíčky a vyhazování a prdění a běhání sem a tam, s ukázkovými sliding-stop(y) a obraty doleva i doprava a překroky a tak různě. Prostě s hobitem je švanda, když se do toho obuje, akorát že on je jako dělová koule, takže jsme Hance trošku zorali zahradu, ale fakt jenom trošku.

Ale tak přece musím využít faktu, že mi služka naordinovala až do neděle volno, prý náhražka za průvod, protože jsme hodně často museli chodit po dlažebních kostkách, což nám mohlo otlačit chodidla.

A navíc už se blíží jaro! Což dokazuji i já, protože jsem pustil další čtyři chlupy.

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: