čtvrtek 10. března 2011

Každoroční služčin sadismus vyšel zrovna na dnešek.
Že prý mě nechtěla stříhat před Masopustem, abych na něm nevypadal jako debil, a na rovinu říkám, že její obavy byly naprosto oprávněné. Protože to, co na mně předvedla, by nesvedlo ani AJETO!

Předně můj stres. Jelikož jsem během poslední manipulace s mou srstí byl bit jako žito (ano, slavná výměna názorů, ve které figurovaly moje zuby a služčina ruka), neodvážil jsem se během střihání se ani pohnout, natož zkoušet protiútok. Ale jako jistě chápete, že stresovat jsem musel! A čím víc jsem stresoval, tím více jsem potil, a přestože mě služka přivedla čisťoučkého a suchoučkého, z venku, ve stáji jsem zahájil potící defenzivu a všem bych vám přál vidět, co dělal ten strojek. A především co dělala služka, protože se jí alergie promísila s čerstvě nabytou rýmičkou, takže jakmile chlupy udělaly rychlejší pohyb, musela služka nářadí odložit a jít se vykýchat ven.

Strojek je naštěstí na ovce, takže je na těžkou práci zvyklý, ale má zpocená srst odváděla slušný výkon i tak. Služka ve snaze oholit mě dvoukolově (jakože nahrubo a pak pořádně) spáchala na mé karosérii v prvním kole něco, co nelze blíže charakterizovat, protože schází adekvátní přirovnání. Trošku to vypadalo jako brutálně ostřihané hlavy sudetských Němek po skončení okupace, trošku jak práce dětí z první třídy, každopádně výsledek jí vehnal slzy do očí, i když tady by se dalo polemizovat, jestli nešlo o další projev alergie.

A že závody minimálně dva měsíc nehrozí, než tohle přestane být vidět (potěšující informace).

Nicméně nápad zvládnout to dvoukolově se ukázal být dobrým, protože bez zimní srsti už se potilo blbě. Stříhání se tím pádem protáhlo na nelidské tři hodiny, protože strojek bylo nutné nechávat vychladnout, a přestože nože strojku nejsou k hladkému holení uzpůsobené (dělají velmi roztomilý vzorek, a to především v místech, kde se mění směr růstu srsti), podařilo se služce z mé kůže odstranit alespoň ty nejhorší mapy, takže sice vypadám jako debil, ale ne tak šílený, jako předtím. Ale i tak mezi lidi nemůžu ani páchnout.

Krk mi zastřihla po směru srsti, aby mi nebyla zima, a to už jsem stát nechtěl. A protože ji svědil nos a nedokázala ve vzduchu držet strojek a ještě popotahovat, aniž by mě neohrožovala na životě, vypadá můj krk z obou stran, jakoby ho stříhala nůžkama na nehty. A že prý to doroste, že mi s tím bude pomáhat, že mi ho oholí, až bude teplo a až začnu línat (celej nakřivo, po dnešku), a že funkci to splní, že nebudu tak strašně potit.

Tak jsem se jí hned vyválel, když mě vyvedla ven. Než stihla přinést deku, byl ze mě úžasný hnědý chudáček koníček a služčin stříhací manévr nebyl vidět.
A zítra by mělo být hezky, když si služka hrála.

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: