neděle 13. března 2011

Jestli si služka myslí, že vyměknu, tak to tedy nevyměknu!

Ano, akce Dvoreček a skákání ve volnosti podruhé. A tentokrát bez sluníčka, naopak byla docela zima, ale i bez bederky jsem si s nižší teplotou poradil, protože bylo akutní si z nechutné práce udělat zábavu (aspoň trošku).

Služka tentokrát postupovala vědecky. Na svém novém mobilu, který neumí ovládat (proto nepřijímala hovory), si přinesla tahák a postavila gymnastickou řadu přesně dle tabulek, takže jsem jí hned při prvním pokusu jasně ukázal, co si o tabulkách myslím. Prostě vůbec, nelíbilo se mi to, bylo to natolik divné, že mi nešlo přidupávat, a tak jsem všelijak kouzlil, zatímco služka potila krev a vařila mozek. A ubírala bidla a pak je dávala zpátky a měřila, a já se buď plazil, nebo jsem skákal ze zastavení, či jsem dokázal do 3,20m vměstnat dva cvalové.

A ve finále jsem zjistil, že páska jde podlézt, takže hurá pryč. Vlastně jediné, co mě bavilo, bylo nadšeně čekat, až si pro mě služka půjde, aby mě odvedla na začátek gymnastické řady, a než ke mně natáhla ruku, tak honem odskočit, zvednout ocas a hurá, úprkem pryč! Tedy ne, že by se nesnažila mi v tomto geniálním časo-prostorovém manévru zabránit, zkoušela to mnoha způsoby, ale marně. A to mě bavilo hodně! A když jsem pak cválal kolem ní, natěšený na „chyť si mě, debile!“, prohlásila hlasitě, že to je schválně, že prý lonžuje bez lonže.

Ale jako nakonec jsem skákal. Zvedla odskokovku na 30cm, kolmák na metr, a když jsem zjistil, že tohle už tak snadno ožulit nejde, přešel jsem několikrát pěkně a že prý stačí. Ale jen pro dnešek, bohužel, takže musím honem vymyslet nějakou efektivní defenzivu. Protože to honění bylo prima, já se honím velice rád, a když přitom můžu kopat na cíl a vyhazovat, je to ještě zábavnější.

Pak jsem měl volno. Služka mi donesla hrstičku sena (doslova hrstičku), ale mě víc bavilo tahat trávu, která rostla po okrajích jízdárny.

A protože jsem měl roupy i cestou zpátky, nechala mě zacválat. A dokonce dvakrát!

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: