pondělí 14. března 2011

Zase pod sedlo!

Čtvrtý den vkuse, což je hrdelní zločin, navíc v naprosto hrozném počasí, protože bylo nehorázně dusno, a to i přes fakt, že sluníčko nesvítilo. Jako my ostříhaní jsme na tom byli lépe, protože se nám trapně potilo akorát břicho a plece a krk, ale ani to přece neznamená, že se musí jít makat!

Popravdě nevím, co si od toho služka slibovala, ale ať už to bylo cokoliv, všechno jsem zdařile bojkotoval. A to od první chvíle, kdy asi dvacet kilometrů od nás jel kamion, což jsem musel extrémně řešit, a úplně nejvíc byl pán, který řezal stromy u silnice, vzdálený zhruba kilometr. A že dopředu nejdu, protože dneska prostě nebyl pracovní den!

Bohužel služka slíbila Kačce návštěvu spojenou s přiježďováním, takže jsem do Dvorečku tak jako tak musel. Trubka mě prudila holeněmi a vyhrožovala mi, že mi zakape oči, ale klackem, což naštěstí neudělala, protože ani jedno u sebe neměla, a když jsme dorazili do Dvorečku, měl jsem pauzu, během které jsem se šikovně schoval za hromadou kamení. Jakože hlavně nenápadně, já tam totiž nejsem.

Ale i tak jsem byl odhalen, a to hned dvěma zájemci o podívání se na můj sestřih, a když pak služka odcházela směrem pryč, zpanikařil jsem, že mě tam chce nechat samotného. Ale naštěstí šla s Kačkou pro dobrovolníka, co se týče přiježďování, což vyfasoval chudák Karel, který byl zrovna nejblíže.

A jestli si blbka myslela, že budu pracovat a že mě pak nechá skočit, tak to ani omylem. Nepovolil jsem ani o milimetr, bylo mi totálně ukradené, že je zpocená až v kalhotkách, a samozřejmě jsem se nezapomněl extrémně děsit pštrosího výběhu, byť je pořád ještě prázdný.

A paráda, služka to po dvaceti minutách vzdala. Aspoň že tak.

Do Hobitína mě vyprovodil Karel, s Kačkou, a vtipné bylo, když jsme oba po zahlášení „budeme klusat?“ naskočili do cvalu a trošku jsme slečny vyvezli. Ale fakt jen kousek.

Když mě služka vypustila do Hobitína, předvedl jsem jí, jak rychle umím sprintovat, vyhazovat, máchat hlavou a dělat vývrtky. To aby viděla, kolik mého drahocenného času dnes promrhala!

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: