středa 16. března 2011

Jelikož od samého rána duje vítr, vyhlásil jsem nouzový stav, stupeň mezi dvojkou a trojkou (55% ohrožení). Prvořadně bylo nutné aplikovat protiprácovou defenzivu, která bohužel neklapla, protože služka se hned mezi vrátky nechala slyšet, že na srandičky opravdu nemá čas, což si samo o sobě klade otázku, proč sem vlastně lezla, když vstala špatnou nohou?

Druhé kolo nastalo před stájí, kde jsem provedl manévr „cosi neidentifikovatelného žere Finy“, ale výsledkem nebylo nic jiného, než že Finy opět žrala znovu a jen služka, protože když jsem skrz ni chtěl přejít, ubalila mi ji. A to jako bylo pěkně sprosté! Protože nejdříve se přece umravňuje slovně, poté výhružně a pak teprve na řadu přicházejí fyzické tresty, takže služka by se měla akutně dovzdělat.

Netřeba dodávat, že Finy poté žralo všechno. Tráva, louže, pytlík, samozřejmě všechny druhy ptáků a nejvíc auta, ve vzdálenostech 1-135 km daleko, takže služčin původní záměr „procválat se“ padl vniveč, a to se mi nelíbí, protože cválání je to jediné, co je pod sedlem zábavné. Bohužel služka si v tomhle fučícím počasí netroufla, a přitom já už pak byl hodný kluk, protože ono dělat bordel proti větru dujícímu 120km/hod je vopruz.

Přijeli jsme do Dvorečku, kde zrovna Kačka shrabávala jízdárnu, a služka že zkusí přiježďovat. Jasně jsem jí vysvětlil, že víc než holeň mě zajímá z okna vykukující Tosca a bouchající okenice, stejně jako vlající síť nad výběhem u lam, a když se blížily plnokrevné holky, které to štěstí měly a cválat byly, nechala mě služka být a jen jsme chodili, většinou kolem Kačky. Mezitím jsem řešil, jak zbytek stáda cválá na pastvině a že lamy chodí podél plotu, ale pak už nebylo co řešit, protože než se služka vykecá, zalezou všichni bubáci.

Bohužel jsem povolil až moc, takže mě nakonec na přiježďování vytáhla, a musel jsem dvacet minut pracovat, jakože na otěži, a makat hřbetem. Služka se mnou opět kroužila kolem Kačky, takže to měla i s odbornou nápovědou, a po procvičení obou stran a všech přechodů jsem dostal obrovskou pochvalu, že jsem šikovnej kluk, protože takhle pěkně jsem prý letos ještě nechodil, ve Dvorečku.

Jako pochvala dobrá.
Ale co mrkev? Banán? Nebo aspoň jabko?

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: