zprávy z domova (od Amíkova kolektivu)

Zatímco Amík a Megy kvetou a jaro jim jde k duhu, Béruš se naopak zhoršil. O jeho hubnutí již psáno bylo, a protože ztráta svalové hmoty se nezastavila ani při změně režimu přes den venku - v noci ve stáji, byl zavolán veterinář, který prohlásil, že kůň tak strašně hubený není a že by mělo stačit vylepšit krmnou dávku.

Po úpravě zubů a odčervení se čekalo na kladný výsledek, který však nepřicházel, takže nastala fáze dvě, a to vyšetření krve. A překvapení, protože dle krevních testů je Béruš v pořádku, než veta napadlo, že by mohlo jít o Cushing. A pokud by měl Cushing takhle rychlý průběh, mohla by nemoc skončit obdobně, jako u čtyřleté kobyly, kterou právě kvůli rapidnímu úbytku svalové hmoty nedávno museli utratit.

Nekonečné čekání, a protože vetka neměla dexamethason, nastalo další zpoždění, než mohly být provedeny oba odběry krve, a aby nervů a zoufalství nebylo málo, pan doktor, se kterým spolupracuje místní vetka, zkolaboval, což znamenalo další dva dny nejistoty navíc.

Až v pondělí bylo podezření na Cushing vyvrácené. Na jednu stranu radost, ale zároveň vědomí, že pátrání po příčině začne nanovo. Nicméně ťuk-ťuk-ťuk, vypadá to, že krize je zažehnána, úbytek svaloviny se zastavil.

A pokud někoho z vás napadlo, o co šlo (či o co jde), neváhejte se ozvat. Děkujeme!(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: