čtvrtek 24. března 2011

Po dni volna by logicky měla následovat vycházka, aby se organismus z nicnedělání patřičně otřepal. Služka má však o podobných situacích podstatně zvrhlejší představy, takže mě vyrvala z Hobitína pekelně brzo, nebylo ještě ani deset dopoledne.

A hurá kam jinam než do Dvorečku, a co hůř, skoro na celej den!

Jako počasí se předvedlo, to je pravda, bylo takové teplo, že trubka přijela už bez punčocháčů, a když jsme přiklusali do Dvorečku, vypadlo mi oko údivem, protože mě místo buzerace na jízdárně zaparkovala ve stáji, kde bylo seno a klid.


A odebrala se ven, hrabat písek, a byl od ní hodinu a půl pokoj. Tak jsem žral, všechno jsem samozřejmě bedlivě monitoroval, hlavně lamu, protože opět hýkala, a nejvíc jsem řešil oslici, protože ta mě k sobě nepustila, z čehož jasně vyplývá, že oslice žere Finy.

Bohužel po obědě jsem pod sedlo musel. Ale jako dalo se to přežít, protože spolu se mnou byl na jízdárně i Sergej s Kačkou, a po počátečním opracování se k nám připojily i Tosca s Julčou, které byly na vycházce s Masťou a Nelou. Mno a došlo ke kolektivnímu skákání, kdy byla postavená má velmi oblíbená gymnastická řada, tedy nejhorší pakárna, která mě extrémně nebaví.

Služka najela jednou a z kombinace in-out jí zaskočilo, přestože jsem to s povzdechnutím přelezl správně. Jsem menší než ostatní, mám o počítání zcela jiný názor, a služku další variace bidlo, in-out, in-out, jeden cvalový, kolmák, dva cvalové, oxer vyděsila natolik, že zbytek hodiny byl paráda, protože já se jenom díval. Služka také sledovala, v němé hrůze, že i Sergej se svým pupkem tohle zvládá, ale strach jí víc naštěstí nedovolil.

Prostě jsem z toho efektivně vyklouzl!

A služka dokázala, že umí být charakter, protože mě poté vzala cválat. Těch dvacet minut na jízdárně bylo na opracování přijatelné a to jedno překonání gymnastické řady také, takže připraven na jednu jedinou zábavnou formu práce! A se Seržou jsme to v jednom svahu solidně rozjeli, protože je jaro a jaro se musí vítat běháním. Senzace!

Do Hobitína mě služka také nechala zacválat, protože jsem chtěl, a protože jsem neměl vyžrané seno, tak mě nechala u sena i po práci. A chválila mě, že prý já hodný kluk a ona kráva na entou, když dneska nevyužila příležitosti skákat pod dohledem, protože Julča je v obraze a gymnastiku staví podle Paalmana.

Což mně samozřejmě vůbec nevadí. Já jsem za služčinu skákací fobii nesmírně rád.

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: