pondělí 28. března 2011

Skoro!
Dneska služku počasí skoro odradilo. Skoro v tom smyslu, že když sedala na kolo, byla jí zima a začalo pršet, tak měla chuť to ihned zabalit. Bohužel si řekla „BOJUJ!“ a přijela. A spolu s ní nakonec místo deště přijelo sluníčko, takže šance na krátkou a energickou práci nulová.

Dvoreček, opět. A dnes jsem si dal záležet, s představením před bránou, protože já přece ve Dvorečku nikdy nebyl. Takže „nejdu – bojím“, a když jsme málem drcli do obou aut najednou, tak služka obligátně slezla a musela mě dovnitř zatáhnout. Ale s tím musí počítat, že si všechno pamatuji. Kvůli strachu „dovnitř nejdu, tam žerou Finy“ jsem byl před vchodem vloni bit, trenérkou, a tohle prostě odbourat nejde. Ale od jezdce na zemi jsem zatím bit nebyl, takže jsem pak po tradičním krátkém přemlouvání a navrhování jiných alternativ dovnitř vlezl.

A vopruz. Nikde nikdo, ani žádná hlava ze stáje nekoukala, a já musel uvolňovat, v kroku. A když jsem vyklenul, dala si služka záležet, co se týče klusu a cvalu, protože mě drilovala na levou ruku, neboť měla opět kavalety a křížek postavený na mou špatnou stranu. Ale jako já se fakt snažil! A dokonce jsem přes křížek skákal, protože trubka zjistila, že tu pobídku tam opravdu stihnout jde.

No a pak kolmák 90cm a 105cm. Oba jsem skočil, oba dvakrát, ale oba s přidupnutím, což služka komentovala vytím. Jako nebylo to nic extra strašného, zas tak moc jsem pod skok nepřišel, ale ona z toho měla hlubokou depresi, takže pak snížila na 60cm, což se s přehledem dalo skočit o cvalový dřív, čímž jsem ji také nepotěšil. Nehledě na fakt, že z levé ruky jsem bidlo sestřelil, ale za to mohl lamák, protože si zrovna lehnul.

Poslední pokus byl radši na pravou ruku, a pak už mě služka nechala být. Hurá. Protože dneska všechno žralo Finy! Na třetí louce jezdil traktor s branami, z rybníku nevylétla ani jedna kachna, za rybníkem číhala taková ta veliká věc, na kterou se brány věší. A k té jsem tedy jít nechtěl, takže jsem zkusil i se služkou zdrhnout do lesa, jenomže tam zakřičel pták a těch já se bojím. A když jsem chtěl cválat, dovolila mi trubka cválat jen kousíček.

Prostě jeden stres za druhým.

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: