čtvrtek 31. března 2011

Dvoreček, pro změnu. Ale jako s vtipnou příhodou, kdy jsem se rozhodl fádní krokování směrem ke Dvorečku obohatit o cvik, který se jmenuje „přesun v čase a prostoru“. Základní princip funguje na zrychlení z nuly na sto, kdy máte na výběr tři směry, z čehož dopředu je nuda, takže s úskokem buď doleva, nebo doprava. A čím víc cvalových přidáte, tím větší sranda.

Služka bohužel můj humor nepochopila, protože málem vystoupila, tohle bylo opravdu o prsa vietnamské plavkyně, že nezůstala sedět na louce. Ale srny si nakonec všimla, pádila až daleko za silnicí, a mezi ní a námi bylo nepropustné křoví, což služka okomentovala hlášením „jasně! Vždyť by potřebovala buldozer, aby tě mohla přijít sežrat!“

No jenom aby. Já bych služce radši nevěřil. Čert ví, co dokáže taková splašená srna!

Ve Dvorečku jsem měl chvíli volno, protože služka si došla pro lopatu a přehazovala písek, protože se jí dlouhá stěna u stáje zdála tvrdá, a mezitím si mě odlovila služčina sestra. Služce nevadilo, že na mě sedí cizí člověk, ale zelenou přilbu okomentovat nezapomněla, přestože teď pokrytecky nosí maskáče, které zelené rozhodně jsou.

A pak jsem musel pracovat, pod služkou. Uvolňování, doprovázené komentáři přihlížejících divaček, což byly nejen dvounožci, ale i tři borderky. Kačka na Lakynu zkoušela „lehni!“ a také „místo!“, což služku pobavilo tak, že smíchy málem spadla. A pak že za služčiny skoro-držkopády mohu pokaždé jenom já! Nehledě na fakt, že služčina čudla na „lehni!“ a „místo!“ reaguje totožně, a to otázkou „cože? Já nerozumím jazyku tvého kmene...“

Po uvolňování, kdy jsem s vypětím všech sil stíhal monitorovat oslici, vlající síť a kocoura, jsme chvilku skákali, protože služčina zákonitá manželka požadovala video. Služka na mě totiž žalovala, že přidupávám! A tak jsem natruc a najust dneska nepřidupával, přece se nebudu ztrapňovat, když video bude veřejně přístupné. Služka se snažila o shromážděný cval, ze kterého vyjde shromážděný skok, takže mi postavila fakt pidi velikosti překážek, ale já jí na tyhle móresy kašlu. Já chci k překážkám utíkat, ne se shromažďovat!

A lekci nám úžasným způsobem překazilo a následně ukončilo stádo, které se přišlo podívat, jak jsem mučen, akorát že z jiné strany ohrady, než by mělo.

Aspoň že mě směrem domů nechala cválat, trubka. A když mě po večeři odváděla do Hobitína, dostal jsem vynadáno, protože jsem chytře využil její nepozornosti a skoro se mi povedlo malé Týně ukrást banán.

Škoda, příště musím chňapnout rychleji.

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: