neděle 10. dubna 2011

Třetí den ve Dvorečku. Jsem fakt dobrej, přežil jsem to, a když jsem se vrátil k večeru do Hobitína, historicky poprvé jsem odpověděl kolegům na pozdrav.

A přežil jsem i služčin trénink, který spočíval v nácviku „jakože parkur“, se zaměřením na plynulost tempa. Proti plynulosti nemám námitek, jenomže ono zrovna dneska všechno žralo Finy. Nejdříve písmeno „F“, poté přepravka, pak můj vlastní žrací žlab, protože byl z druhé strany plotu a bylo nutné jej exemplárně řešit. To samé můj vlastní stín, ten byl dnes sakra protivný, a co bylo nejhorší, služka to nevzdala.

Služka se mnou po jízdárně chodila tak dlouho, dokud jsem nepřestal být našponovaný, a když už jsem chodil ve stavu „spí už hračky“, tak v králikárně dupnul králík, a všechno znovu, protože mě to probudilo.

Ale pak jsem chodil pěkně. I na první překážku jsem nacválal pěkně, i jsem pěkně skočil. I služka pěkně seděla, i na správnou nohu jsem doskočil. Proto nechápu, proč bylo nutné spáchat repete! Jakože znovu, a pak ještě znovu a znova znovu. Trapné!

A tak jsem ty 60cm vysoké překážky shazoval, na střídačku předkem a zadkem, dokud služce nedošla trpělivost. Zkusila se mnou jakože kurz o sedmi skocích, kdy jsem do všeho drcal a cválal jsem kontra, protože s těmi ortopedickými podkovami jde cválat kontra naprosto perfektně, ale taktika nevyšla, protože ona ze mě seskočila, navýšila překážky na 85cm a bylo po srandě. To už flákat nešlo, takže pak už čistě, ale jako ve dvojskoku jsem předvedl tři cvalové a před oxerem jsem odskočil o cvalový dřív, aby její stres byl umocněný.

A super. Pochválila mě a konec.

Po zbytek dne veget. Dostal jsem vlastní box, ze kterého jsem krásně viděl na pastvinu, a služka byla té lásky a dobroty a dala mi seno přímo pod nos, takže jsem nemusel kvůli žvýkání chodit do jiného rohu. Odpoledne ještě zkoušela, jestli nepůjdou zahladit zuby na mé srsti, ale bez valného úspěchu, takže v neděli prý budeme vypadat jako debil.

Jako jak my? Odnesu to já. A hlavně, aby se vůbec někam jelo, měl bych urychleně vykoumat nějakou efektivní defenzivu. Co je to za pitomý móres, jezdit na závody v DUBNU?

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: