sobota 16. dubna 2011

Zavřenej, ve Dvorečku.

Služka totiž usoudila, že by jakože nebylo úplně od věci ještě jednou zaskákat, před závody, a protože po obědě bývá na jízdárně ve Dvorečku rušno, tak mě vytáhla pracovat hned dopoledne. Vopruz! A hlavně všechno žralo Finy, než pak přišel Segej s Kačkou, protože po včerejšku už přece sám pracovat neumím, to je asi jasné.

Služka přitáhla z domova Amíkovu kamaši, že prý ta by mi měla na zadní chudince nožičce držet, protože ty moje zadní se přetáčejí. A fakt že jo, takže na závody půjdu se třemi kamašemi, protože na tu černou mi služka kamaši dávat nechce. Černá zadní noha nemá zapařování ráda a bílá noha by mohla být seknutá od té delší podkovy, takže budu vypadat jako debil.

Notabene s naraženým čelem, zuby od strojku a písmenem F nad motorem. Zpočátku jsem služce práci bojkotoval, protože chlupatý bílý králíček v králíkárně byl důležitější, a skoky přes nízké kolmáky jsem cíleně ignoroval, ale pak se mi podařilo již navýšené překážky přejít pěkně a bez přídupu, takže jsem vyfasoval obr pochvalu a okamžitě volno. Ať prý mám důvod přemýšlet, že takovýhle přístup mi notně urychlí pobyt na jízdárně.

Mno, uvidíme. Akorát že mě pak uklidili do boxu, protože měli přijet trénovat drezuráci, tak abych je neprudil za plotem. Ale zase nebyl jsem tam sám, protože mě služka postavila vedle Tosky, se kterou mám zítra jet. Toska je vysoká ryzka, také s jedním vyvaleným okem, a neustále na mě dělá držky, takže většinou stojím v nejvzdálenějším rohu a předstírám, že tam nejsem. Služka sice trvá na tom, abychom se seznámili, a já jízdu vlekem s cizím kolegou psychicky přežil, ale to by Toska musela vyrobit mnohem přátelštější obličej.

Tak aspoň že mi služka otevřela okno a viděl jsem na Sergeje a Karla a Sunny.

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: